Jesteś na stronie: Nieopowiedziane historie – warsztaty poszukiwania zapomnianych opowieści tworzenia junk journali
Ładowanie Wydarzenia

Nieopowiedziane historie – warsztaty poszukiwania zapomnianych opowieści tworzenia junk journali

Nieopowiedziane historie – warsztaty poszukiwania zapomnianych opowieści tworzenia junk journali
Data
7 lipca 2021
Czas
godz. 10:00
Miejsce

Szczegóły

Uczestnicy przy użyciu odzyskanych kartek ze starych książek, rysunków czy notatek wykonają swoje własne junk journale.

Każdy nosi w sobie historie godne opowiedzenia, wspomnienia warte ożywienia, słowa do zapamiętania. Warsztaty bazujące na odkrywaniu semantyki słów pokażą, w jaki sposób można opowieścią czy prostą historią dopełniać przestrzeń twórczą, w jaki sposób słowa mogą otwierać wyobraźnię. Poprzez tworzenie junk journala – osobistego zeszytu – historie nieopowiedziane będą mogły zaistnieć i oddziaływać dalej. W nieszablonowej formie, której podstawę stanowią odzyskane kartki ze starych książek, rysunków czy notatek, dekorowane i upiększane z na pozór niepotrzebnych rzeczy, zyskamy piękną oprawę dla naszych historii, zapisków, tagów czy osobistych karteczek. W subtelnych kieszonkach, zakładkach, kopertach, różnego rodzaju zakamarkach znajdziemy miejsce na nasze osobiste zdjęcia czy zgromadzone pamiątki.

Prowadzenie: Izabela Dąbrowska, Agnieszka Jakubicz


Izabela Dąbrowska
– z wykształcenia ­filolog polski i animator kultury. Od kilkunastu lat pracuje w Podlaskim Instytucie Kultury, koordynując działania promocyjne i wydawnicze instytucji. Opiekuje się osobami piszącymi amatorsko (grupa międzypokoleniowa), organizując im warsztaty i spotkania. Od kilku lat stara się poznawać i oswajać przestrzeń, w której mieszka, wykorzystując swoje zainteresowania literackie i artystyczne organizuje i prowadzi warsztaty dla seniorów. Realizowała projekt „Aktywny Senior LZS”, stworzyła koncept międzypokoleniowego warsztatu i wystawy opartej na książce graficznej Moniki Godlewskiej. Od kilku lat angażuje się w organizację wydarzenia „Kobiety Mówią”, współpracując z wielopokoleniową grupą kobiet na rzecz ich samorozwoju. Jest amatorką fotografii, zwłaszcza czarno-białej.


Agnieszka Jakubicz
instruktor animacji kultury w Podlaskim Instytucie Kultury w Białymstoku. Inicjatorka działań edukacyjnych i warsztatowych opartych w szczególności na tematyce folkloru. Od najmłodszych lat miłośniczka twórczego tworzenia. Tworzy unikatowe przedmioty, opierając się na szerokiej znajomości technik rękodzielniczych, takich jak haft, cardmaking, scrapbooking, junk journal czy cartonnage. Sięga do źródeł i tradycyjnego wzornictwa, wplatając je w formy użytkowe. Twórczyni marki rękodzielniczej „Zafolkowana”, której motywem przewodnim jest patrzenie na tradycję przez współczesny pryzmat.

Szkolenie w godzinach: 10.00-14.30 (4 godz. warsztatu + 30 minut przerwy)

FORMULARZ REJESTRACYJNY
REGULAMIN WARSZTATÓW

Liczba osób: 15
Zgłoszenia: od 22.06.2021 r. (od godz. 8:00) do 30.06.2021 r. (do godz. 12:00)

Organizator

Telefon
504078846
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa

Informacje

Wstęp
Wolny

Miejsce

ul. św. Rocha 14, 15-879 Białystok, Poland
Telefon
85 744 68 63
Strona internetowa
Kategorie: Warsztaty