Jesteś na stronie: „Natura i architektura”
Ładowanie Wydarzenia

„Natura i architektura”

„Natura i architektura”
Data
25 października 2019, godz. 18:00
- 22 listopada 2019
Miejsce

Szczegóły

Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku organizował wystawę malarską pod tytułem „Natura i architektura”. Otwarcie ekspozycji odbyło się 25 października, o godz. 18.00, w Galerii „Spodki”, przy ul. św. Rocha 14 w Białymstoku.

Wystawa jest pokłosiem tegorocznych warsztatów malarskich, które PIK zorganizował w sierpniu 2019 roku w Drohiczynie. Wzięło w nich udział 20 osób, w większości byli to mieszkańcy Białegostoku, ale również Czeremchy, Rogowa, Wasilkowa, Kordowa, Gdańska, Warszawy, czy Monachium. Powstało ponad 60 obrazów olejnych i akrylowych oraz fotografie, które kiedyś przypomną miejsca, ludzi i zdarzenia. Kuratorami pleneru byli instruktorzy PIKu: Krystyna Kunicka i Adam Ślefarski.
Nieprzypadkowo właśnie Drohiczyn stał się miejscem pleneru. To dawna stolica Podlasia, z zabytkowymi budynkami, które tworzą niepowtarzalny klimat. Urokliwe położenie nad rzeką Bug sprawia, że przyroda staje się dopełnieniem i piękną oprawą architektury, zarówno tej murowanej, jak i drewnianej. Miejsce centralne pleneru – Góra Zamkowa, nieco tajemnicza, niezwykle barwna kolorami zbyt wczesnej jesieni, będąca zarówno oazą spokoju, jak i radości tworzenia, wspaniale wpływała na atmosferę i motywowała do pracy przy sztalugach.

Miejsce

ul. św. Rocha 14, 15-879 Białystok, Poland
Telefon
85 744 68 63
Kategorie: Wystawy