Jesteś na stronie: Muzyczna podróż z Babcią i Dziadkiem
Ładowanie Wydarzenia

Muzyczna podróż z Babcią i Dziadkiem

Muzyczna podróż z Babcią i Dziadkiem
Data
21 stycznia 2024
Czas
godz. 18:00
Miejsce

Szczegóły

Na koncert zaprosił marszałek województwa podlaskiego wspólnie z PIK.

fot. P. Dołżyński / PIK w Białymstoku

 

Sala w białostockim Kinie Ton wypełniła się po brzegi. Niedzielny koncert był swego rodzaju podziękowaniem dla wszystkich babć i dziadków za ich troskę, starania i dzielenie się doświadczeniem.

Wszystkim babciom i dziadkom składam w imieniu marszałka województwa podlaskiego dr Artura Kosickiego serdeczne życzenia zdrowia, radości i wszelkiej pomyślności – witała gości Izabela Smaczna-Jórczykowska, dyrektor Departamentu Polityki Informacyjnej UMWP.

To bardzo szczególny dla nas koncert, z dwóch powodów. Po pierwsze mamy wyjątkową publiczność – babcie i dziadków, a to przecież Państwa święto. Po drugie – dzisiejszym koncertem otwieramy nasz tegoroczny artystyczny sezon – mówiła Wiktoria Wnorowska, dyrektor Podlaskiego Instytutu Kultury.

Podczas koncertu goście usłyszeli najpiękniejsze kolędy i pastorałki, wykonane przez zespół Triada i grupę wokalną Zespołu Pieśni i Tańca Kurpie Zielone, działające przy Podlaskim Instytucie Kultury. Gwiazdą wieczoru był Mirosław Deredas, który wraz ze swoim zespołem zaprezentował największe przeboje z repertuaru Krzysztofa Krawczyka.

Działający w Podlaskim Instytucie Kultury w Białymstoku zespół TRIADA powstał z inicjatywy i potrzeby serca samych uczestniczek, które połączyła miłość do muzyki i pasja śpiewania. Potencjał wokalny każdej z członkiń zespołu jest niesamowity, ale dopiero razem tworzą niebywale barwną triadę dźwięku. Ich charyzma sceniczna porusza serca odbiorców, a występy na długo pozostają w pamięci widzów. Zespół wykonuje zarówno utwory musicalowe i rozrywkowe, jak również utwory muzyki poważnej, kolędy, pastorałki.

Kurpie Zielone to jedna z najstarszych w Polsce grup prezentujących folklor w formach stylizowanych i scenicznych. Działa w Podlaskim Instytucie Kultury w Białymstoku. Repertuar zespołu to swoisty kolaż pokazujący różnorodność, wielokulturowość oraz wieloetniczność Polski, ułożony na zasadzie kontrastów i kontrapunktów. Zespół tworzą studenci i uczniowie oraz osoby pracujące, nie tylko z Białegostoku, ale z całego województwa podlaskiego (m.in. z Grajewa, Siemiatycz, Hajnówki czy Suwałk), a nawet z innych regionów Polski (Ełk, Warszawa).

Organizator

Telefon
504078846
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa

Informacje

Wstęp
Wolny – wejściówki

Miejsce

Rynek Kościuszki 2, 15-091 Białystok, Poland
Kategorie: Koncerty