Jesteś na stronie: Maski uśmiechu, czyli o nieoczywistych problemach emocjonalnych dzieci i młodzieży
Ładowanie Wydarzenia

Maski uśmiechu, czyli o nieoczywistych problemach emocjonalnych dzieci i młodzieży

Maski uśmiechu, czyli o nieoczywistych problemach emocjonalnych dzieci i młodzieży
Data
23 maja 2024
Czas
godz. 9:30

Szczegóły

Bezpłatne warsztaty w ramach programu Bardzo Młoda Kultura w woj. podlaskim skierowane do osób pracujących i współpracujących z młodzieżą.

Podczas warsztatów będziemy mówić o niepokojących zachowaniach i symptomach, które mogą świadczyć o problemach emocjonalnych dzieci i młodzieży. Podejmiemy próbę różnicowania i zastanowimy się, kiedy uśmiech lub złość mogą być maskami rozpaczy. Zastanowimy się również nad tym, jak rozmawiać z młodym człowiekiem i jego rodzicem oraz nad tym, kiedy i gdzie skierować po wsparcie specjalistyczne. W trakcie warsztatu omówimy objawy depresji, przyczyny i sposoby reakcji w przypadku samookaleczeń. Ustalimy, jak ekspresja artystyczna może łagodzić cierpienie młodych ludzi, dając ujście ich skomplikowanym emocjom. Wspólnie znajdziemy sposoby na konstruktywne ukierunkowanie buntu młodzieńczego, jak również wskażemy sposoby budowania odporności psychicznej.

Limit miejsc: 15 osób

Limit miejsc został wyczerpany

Prowadząca:

Monika Perkowska
Pedagog, doradca zawodowy, socjoterapeuta, trener mentalny młodych sportowców. Przez lata pracowała jako wolontariusz z młodzieżą szkolną i studentami UwB. Współpracuje ze stowarzyszeniami, fundacjami. Obecnie pracuje z młodzieżą szkolną w nurcie porozumienia bez przemocy NVC. Mediator, interwent, szkoleniowiec w zakresie kompetencji miękkich. Posiada praktyczne doświadczenie w pracy z młodzieżą w kryzysie emocjonalnym takim jak depresja, samookaleczenia, zaburzenia tożsamości, itd.

Prywatnie miłośniczka szeroko rozumianej sztuki, pasjonatka śpiewu i fotografii. Ceni sobie kontakt z przyrodą i relacje z ludźmi.

Informacji o programie Bardzo Młoda Kultura – woj. podlaskie udziela
Dział Edukacji i Projektów Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku
tel. 85 740 37 25
edukacja@pikpodlaskie.pl

Organizator

Telefon
504078846
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa

Miejsce

Jana Kilińskiego 8, 15-089 Białystok, Poland
Telefon
504078846
Kategorie: Warsztaty