Jesteś na stronie: Maniucha & Ksawery – koncert
Ładowanie Wydarzenia

Maniucha & Ksawery – koncert

Maniucha & Ksawery – koncert
Data
6 marca 2021
Czas
godz. 19:00
Miejsce

Szczegóły

Duet wystąpi w ramach nowego cyklu koncertowego – EtnoNurty.

Cykl będzie prezentował zespoły czerpiące z melodii tradycyjnych i folkowych, ale często łączące je z brzmieniami współczesnymi, jazzowymi czy klasycznymi. Koncerty w jego ramach będą pokazywać, że współczesne interpretacje muzyki tradycyjnej i folkowej mogą iść w różnych kierunkach – przybierać różne nurty, wciąż jednak odnosząc się do przeszłości.

Cykl zainauguruje koncert duetu Maniucha & Ksawery. Artyści w autorski sposób łączą jazzową improwizację z ginącymi pieśniami ukraińskiego Polesia. W swoich kompozycjach przywołują pieśni wiosenne, żniwne, weselne, miłosne, dziadowskie, kolędy i kołysanki, łącząc je w opowieści odwzorowujące cykle przyrody i ludzkiego życia. Wspólnie snują opowieści przekraczając granice czasu i gatunków muzycznych, czerpiąc z wieloletnich podróży Maniuchy do śpiewaczek z ukraińskich wsi i wspólnej muzycznej wyobraźni. Niejednokrotnie sięgają także do archiwalnych nagrań z polskich wsi tego terenu.

Koncert odbędzie się 6 marca, o godz. 19.00, w Spodkach PIK. Bilety, w cenie 30 zł, będą do nabycia w Spodkach PIK od 19 lutego (ul. św. Rocha 14, pon.–pt., 8.00–15.00) oraz przed koncertem.

Wydarzenie zostanie zorganizowane przy zachowaniu zaleceń sanitarnych rekomendowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w związku ze stanem epidemicznym w Polsce.

Organizator

Telefon
504078846
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa

Informacje

Wstęp
30 zł

Miejsce

ul. św. Rocha 14, 15-879 Białystok, Poland
Telefon
85 744 68 63
Strona internetowa
Kategorie: EtnoNurty Koncerty