Jesteś na stronie: Malarstwo pejzażowe – Valentinas Varnas, Janis Plivda i Daniel Gromacki
Ładowanie Wydarzenia

Malarstwo pejzażowe – Valentinas Varnas, Janis Plivda i Daniel Gromacki

Malarstwo pejzażowe – Valentinas Varnas, Janis Plivda i Daniel Gromacki
Data
18 maja 2019, godz. 18:00
- 14 czerwca 2019
Miejsce

Szczegóły

Na wystawę malarstwa Valentinasa Varnasa, Janisa Plivdy i Daniela Gromackiego zaprosiliśmy do Spodków PIK przy ul. św. Rocha 14.

To wystawa prac trzech artystów z Polski, Litwy i Łotwy uprawiających malarstwo pejzażowe. Twórcy są absolwentami wyższych uczelni artystycznych, łączy ich przyjaźń i udział w plenerach malarskich.
Jānis Plivda
Urodził się w 1978 r. w Preiļi.Ukończył Wydział Malarstwa Łotewskiej Akademii Sztuki (2005). W Centrum Technologii Edukacji Ustawicznej w Rezekne otrzymał certyfikat organizacji procesu pedagogicznego i zarządzania (2017). Od 1998 roku regularnie uczestniczy w wystawach i plenerach na Łotwie i poza jej granicami. Jest organizatorem kilku wystaw indywidualnych. Został laureatem konkursu: „Jāzepa Pīgožņa. Łotewska nagroda w dziedzinie malarstwa pejzażowego”
 
Valentinas Varnas
Urodził się w Kownie, gdzie ukończył Liceum Sztuk Plastycznych. W 1985 ukończył Akademię sztuk Pięknych w Wilnie. Od tego czasu pokazuje swoje obrazy na licznych wystawach na Litwie i poza granicami kraju. Od 1999 jest członkiem Stowarzyszenia Artystów Plastyków Litwy. Najchętniej pracuje w technice akwareli, olejnej i rysunku. Jest artystą niezależnym.
 
Daniel Gromacki
Urodzony w 1981 roku w Hajnówce. Ukończył Wydział Artystyczny i Wydział Humanistyczny UMSC w Lublinie oraz Lubelską Szkołę Sztuki i Projektowania na kierunku Techniki Malarskie i Pozłotnicze. Bierze udział w licznych wystawach i plenerach malarskich. Zajmuje się pracą twórczą i pedagogiczną.

Miejsce

ul. św. Rocha 14, 15-879 Białystok, Poland
Telefon
85 744 68 63
Kategorie: Wystawy