Jesteś na stronie: Makrama w przestrzeni – bezpłatne warsztaty, dodatkowy termin 11.10, godz. 9:00
Ładowanie Wydarzenia

Makrama w przestrzeni – bezpłatne warsztaty, dodatkowy termin 11.10, godz. 9:00

Makrama w przestrzeni – bezpłatne warsztaty, dodatkowy termin 11.10, godz. 9:00
Data
11 października 2022
Miejsce

Szczegóły

Zajęcia przybliżą technikę makramy, uczestnicy zaprojektują i wykonają własną makramę z grubego, bawełnianego sznurka.

Zdjęcia z 29 września i 11 października.

fot. M. Adamski / PIK w Białymstoku

 


fot. A. Sienkiewicz / PIK w Białymstoku

Makrama to technika tworzenia dekoracji i biżuterii, która szturmem zdobywa serca architektów wnętrz, projektantów i rękodzielników. Warsztaty przybliżą tę technikę artystycznego wiązania sznurków bez użycia igieł, drutów lub szydełka i tworzenia w ten sposób unikatowych kompozycji do wnętrz, także o charakterze użytkowym. Uczestnicy poznają podstawowe sploty i ich różnorodne kombinacje. Zaprojektują i wykonają własną makramę z grubego, bawełnianego sznurka, którą zaaranżują w otwartej przestrzeni. Celem warsztatów jest nabycie umiejętności wykorzystania poznanych technik w pracy z dziećmi, młodzieżą i grupami dorosłych w placówkach kultury i oświaty. Udział w warsztatach jest bezpłatny i odbywa się w ramach projektu „PRZYSTAŃ lokalnie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje. Edycja 2022”.

Prowadzenie: Krystyna Kunicka, Karolina Szymańska-Skowronek


Krystyna Kunicka
– absolwentka Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Uczestniczyła m.in. w Interdyscyplinarnych Warsztatach organizowanych przez Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie i Grupę PARTNER. Prowadziła i organizowała różnorodne warsztaty dla instruktorów i nauczycieli z zakresu plastyki, sztuki ludowej, rękodzieła i etnodesignu. Organizowała dziesiątki wystaw i warsztatów związanych z upowszechnianiem plastyki i sztuki ludowej i profesjonalnej. Realizator, pomysłodawca i koordynator wielu projektów z zakresu plastyki, animacji i edukacji kulturalnej oraz kultywujących tradycje rękodzieła ludowego, dofinansowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Karolina Szymańska-Skowronek –
absolwentka Szkoły Głównej Handlowej, z wykształcenia menedżer. Na co dzień związana z Podlaskim Instytutem Kultury w Białymstoku, gdzie pracuje na stanowisku kierownika Działu Edukacji i Projektów. Prywatnie matka trzech synów, a z zamiłowania poszukiwaczka natury. Uwielbia wszystko, co związane jest z urządzaniem domu i ogrodu, choć jej największą miłością jest tworzenie funkcjonalnych przedmiotów i zjawiskowych dekoracji ze sznurka. Szydełkuje duże formaty, tworzy makramy. Swoje zawodowe doświadczenie łączy z pasją i w ten sposób zrodziła się marka © Mama Nature.

Szkolenie w godzinach: 9.00-16.00 (6,5 godz. warsztatu + 30 minut przerwy)

Liczba osób: 16
Zgłoszenia: od 20.09.2022 r. do wyczerpania limitu miejsc.

Szkolenie zorganizowane w ramach projektu PRZYSTAŃ lokalnie, z programu „Kultura-Interwencje. Edycja 2022”.

Organizator

Telefon
504078846
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa

Informacje

Wstęp
Wolny

Miejsce

ul. św. Rocha 14, 15-879 Białystok, Poland
Telefon
85 744 68 63
Kategorie: Warsztaty