Jesteś na stronie: Less is more – telefon jako narzędzie do rejestracji obrazu
Ładowanie Wydarzenia

Less is more – telefon jako narzędzie do rejestracji obrazu

Less is more – telefon jako narzędzie do rejestracji obrazu
Data
11 maja 2024
Czas
godz. 9:00

Szczegóły

Bezpłatne warsztaty fotograficzne z Michałem Hellerem w ramach Bardzo Młodej Kultury, skierowane do młodzieży w wieku 16-25 lat.

W trakcie warsztatów uczestnicy zrealizują trzy zadania zdjęciowe. Dzięki praktyce poznają zasady ułatwiające fotografowanie telefonem. Zadania fotograficzne pozwolą na zgłębienie wielu istotnych zagadnień, dotyczących zasad budowy obrazu fotograficznego oraz podstaw kompozycji i fizjologii widzenia. Ważnym elementem spotkania będzie również przegląd i poznanie zastosowania ogólnodostępnych i przystępnych cenowo akcesoriów ułatwiających robienie zdjęć telefonem oraz oprogramowania pozwalającego na obróbkę zdjęć z poziomu telefonu. Warsztaty będą doskonałą okazją do tego, by zastanowić się nad zaletami i wadami aparatu fotograficznego, znajdującego się w telefonie komórkowym.

Uwaga! Limit wolnych miejsc został wyczerpany. Prosimy o kontakt z Działem Edukacji i Projektów PIK w celu zapisów na listę rezerwową.

 

Michał Heller – absolwent studiów fotograficznych na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Od lat jest etatowym fotografem Opery i Filharmonii Podlaskiej, a także stałym współpracownikiem Teatru Syrena i polskim ambasadorem firmy Elinchrom. Jest autorem fotosów do spektakli oraz zdjęć programów sztuk operowych i teatralnych. Fotografował większość gwiazd polskiej sceny operowej, m.in. Małgorzatę Walewską, Damiana Aleksandra. Jest także zwycięzcą Konkursu Fotografii Teatralnej organizowanego przez Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie. Chętnie angażuje się w projekty edukacyjne, prowadził wiele warsztatów i kursów fotograficznych. Jest również kuratorem wystaw m.in.: Tadeusza Rolke, Chrisa Niedenthala, Wojtka Wieteski.

Informacji o programie Bardzo Młoda Kultura – woj. podlaskie udziela
Dział Edukacji i Projektów Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku
tel. 85 740 37 25
edukacja@pikpodlaskie.pl

Organizator

Telefon
504078846
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa

Miejsce

Jana Kilińskiego 8, 15-089 Białystok, Poland
Telefon
504078846
Kategorie: Warsztaty