Jesteś na stronie: Kultura jest rodzaju żeńskiego – uczymy się pisać… plasteliną
Ładowanie Wydarzenia

Kultura jest rodzaju żeńskiego – uczymy się pisać… plasteliną

Kultura jest rodzaju żeńskiego – uczymy się pisać… plasteliną
Data
20 kwietnia 2024
Czas
godz. 10:00

Szczegóły

Bezpłatne szkolenie z animacji poklatkowej dla młodzieży w ramach Bardzo Młodej Kultury.

„Kultura jest rodzaju żeńskiego – uczymy się pisać… plasteliną” to warsztaty animacji metodą stopmotion, skoncentrowane na tworzeniu filmów animowanych z wykorzystaniem plasteliny. Uczestnicy będą mieli okazję zgłębić tajniki animacji stopmotion, począwszy od podstawowych technik, aż po zaawansowane metody tworzenia animacji. Podczas warsztatów omówione zostaną tematy związane z kreatywnym procesem tworzenia filmu, scenariuszem, produkcją, postprodukcją i montażem. Efektem końcowym będzie animowany napis, zrealizowany techniką animacji poklatkowej.

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. Przyjmujemy zgłoszenia wyłącznie od osób indywidualnych w wieku 13-25 lat. W przypadku wyczerpania limitu prosimy o kontakt z Działem Edukacji i Projektów PIK w celu zapisów na listę rezerwową.

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (kliknij, aby wypełnić)

 

Elwira Małyszko – w edukacji od piętnastu lat, w filmie – całe życie. Absolwentka Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej na kierunku animacja i etiuda filmowa. Przez wiele lat prowadziła autorską pracownię animacji i filmu w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku. Jest autorką/reżyserką/współorganizatorką wielu wydarzeń z zakresu edukacji filmowej: „Ludwik Animowany”, „Zachodzący Białystok”, „Ścieżki 3D dostępu”. Prowadziła warsztaty w wielu instytucjach kultury w Białymstoku (m.in. Muzeum Wojska, Białostockim Ośrodku Kultury, Centrum im. Ludwika Zamenhofa), w Szamotulskim Ośrodku Kultury, Akademickim Centrum Kultury w Lublinie, Centrum Sztuki Zamek w Poznaniu. Związana z inicjatywą Filmowe Podlasie Atakuje. Od wielu lat współpracuje z Międzynarodowym Festiwalem Filmów Krótkometrażowych Żubroffka.

Informacji o programie Bardzo Młoda Kultura – woj. podlaskie udziela
Dział Edukacji i Projektów Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku
tel. 85 740 37 25
edukacja@pikpodlaskie.pl

Organizator

Telefon
504078846
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa

Informacje

Wstęp
Wolny

Miejsce

Jana Kilińskiego 8, 15-089 Białystok, Poland
Telefon
504078846
Kategorie: Warsztaty