Jesteś na stronie: Koncert Moja Gwiazda
Ładowanie Wydarzenia

Koncert Moja Gwiazda

Koncert Moja Gwiazda
Data
10 sierpnia 2023
Czas
godz. 19:00
Miejsce

Szczegóły

Zapraszamy do Spodków PIK na koncert z okazji 80. rocznicy powstania w białostockim getcie.

Stowarzyszenia ARTEKO oraz partner wydarzenia – Podlaski Instytut Kultury zapraszają na wyjątkowy koncert „Moja Gwiazda”, który odbędzie się 10 sierpnia (czwartek), o godz. 19.00 w Spodkach PIK przy ul. św. Rocha 14 w Białymstoku. Wstęp wolny na podstawie bezpłatnych wejściówek, które można odebrać w Spodkach (Podlaski Instytut Kultury, ul. św. Rocha 14, Białystok) w godz. 8-15 oraz w sklepie Śljedzik, ul, Kilińskiego 13 lok.3 (w przyziemiu od strony Placu Jana Pawła II) w godz. 10-18.

Moja Gwiazda – to program muzyczny przygotowany z okazji 80. rocznicy powstania w białostockim getcie, składający się w całości z pieśni i wierszy napisanych w niemieckich obozach koncentracyjnych i żydowskich gettach na terenie Polski, w tym w getcie białostockim, pod hitlerowską okupacją w czasie II wojny światowej. Opracowanie muzyczne, kompozycje, aranżacje oraz wykonanie utworów: Miss God.

Podczas koncertu zabrzmi muzyka inspirowana muzyką żydowską, we współczesnej elektronicznej formie, charakterystycznej dla stylu Miss God. Nazwa programu muzycznego „Moja Gwiazda” została zaczerpnięta z książki Felicji Nowak o tym samym tytule, relacjonującej historię młodej dziewczyny żydowskiego pochodzenia, po ucieczce z białostockiego getta, ukrywającej się przed hitlerowcami w Białymstoku i w podbiałostockiej wsi, dzięki czemu przeżyła wojnę. Zarówno książka „Moja Gwiazda” jak i zbiór wierszy Felicji Nowak „Gwiazdy w mroku” stanowią jedną z inspiracji przedsięwzięcia.

Koncert „Moja Gwiazda” został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego.

Organizator wydarzenia: Stowarzyszenie ARTEKO, Białystok.
Partner: Podlaski Instytut Kultury.
Opracowanie muzyczne, kompozycje, aranżacje utworów: Miss God.
Robert Ramotowski – trąbka
Koncepcja przedsięwzięcia: Piotr Znaniecki.
Zadanie współfinansowane ze środków Województwa Podlaskiego.

Organizator

Informacje

Wstęp
Wolny – wejściówki

Miejsce

ul. św. Rocha 14, 15-879 Białystok, Poland
Telefon
85 744 68 63
Kategorie: Koncerty