Jesteś na stronie: Kompas kreatywności – bezpłatny warsztat w PIK
Ładowanie Wydarzenia

Kompas kreatywności – bezpłatny warsztat w PIK

Kompas kreatywności – bezpłatny warsztat w PIK
Data
25 maja 2023
Miejsce

Szczegóły

Kreatywność i kultura – zgrany duet. Zapraszamy na kolejny warsztat w ramach Bardzo Młodej Kultury.

We współczesnym świecie liczba nowości i innowacji, z którymi mamy do czynienia nie tylko jako jednostki, ale również jako społeczeństwa, rośnie z zawrotną prędkością. W tym kontekście, kreatywność przywoływana jest jako jedna z kluczowych kompetencji przyszłości. Innym równie często akcentowanym atrybutem współczesności jest różnorodność kulturowa. Jest to jednocześnie jedno z największych wyzwań, z jakimi przychodzi nam się obecnie mierzyć. Po wydarzeniach z 24 lutego 2022 roku w Ukrainie, problematyka wielokulturowości i wielojęzyczności w polskim społeczeństwie stała się jeszcze bardziej aktualna i zauważona. Społeczeństwa potrzebują jednostek z umysłami otwartymi, nie tylko na nowe idee, ale również na innych ludzi. „Kompas Kreatywności” jest bezpłatnym, skutecznym programem rozwijania dziecięcej kreatywności i kompetencji wielokulturowych, który jest krokiem w kierunku budowania takiej otwartości.

Warsztat skierowany jest do animatorów, edukatorów, psychologów i terapeutów  pracujących z dziećmi w wieku szkolnym. Osoby uczestniczące w sesji warsztatowej doświadczą synergii korzyści płynących z połączenia kreatywności z kompetencjami wielokulturowymi Poznają metodykę pracy z tym programem oraz przykładowe ćwiczenia i scenariusze.

dr Dorota Maria Jankowska

Pedagożka, pracuje w Zakładzie Psychopedagogiki Kreatywności w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. Prowadzi zajęcia akademickie z zakresu m.in. metodyki treningów twórczości i dydaktyki twórczości. Autorka wielu publikacji naukowych i popularno-naukowych na temat rozwoju i diagnostyki zdolności (szczególnie intelektualnych i twórczych) oraz wpływu środowiska rodzinnego i szkolnego na rozwój kreatywności. Jest współautorką programów rozwijających dziecięcą kreatywność, m.in. „Twórcze bazgroły. Przygody Ważki Grażki”, „Do góry nogami. Pomysłowy świat dwulatka i trzylatka”, „Zmotywowany Umysł. Sposoby efektywnego uczenia się, trening kreatywności i komunikacja interpersonalna”.

dr Aleksandra Gajda

Pedagożka, pracuje w Zakładzie Psychopedagogiki Kreatywności w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Jako nauczycielka akademicka prowadzi m.in. treningi kreatywności i twórczego rozwiązywania problemów. Prowadziła szkolenia w ramach Laboratorium Twórczego Nauczyciela organizowanego przez Akademię Pedagogiki Specjalnej. Jest współtwórczynią programów treningowych: „Zmotywowany Umysł. Sposoby efektywnego uczenia się, trening kreatywności i komunikacja interpersonalna” i „Twórcze bazgroły. Przygody Ważki Grażki”. Jej zainteresowania badawcze dotyczą m.in. relacji pomiędzy kreatywnością i osiągnięciami szkolnymi oraz czynnikami warunkującymi poziom osiągnieć́ szkolnych i wyborów edukacyjnych.

Warsztat będzie prowadzony 25 maja (czwartek), w dwóch grupach. Prosimy o wybranie jednej i wypełnienie odpowiedniego formularza:

FORMULARZ  – grupa I, godz. 9.00 – 12.30 – limit miejsc został wyczerpany (zapraszamy do zapisów na listę rezerwową, edukacja@pikpodlaskie.pl)

FORMULARZ – grupa II, godz. 13.30 – 17.00

 

 

Organizator

Telefon
504078846
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa

Miejsce

ul. św. Rocha 14, 15-879 Białystok, Poland
Telefon
85 744 68 63
Kategorie: Szkolenia