Szczegóły
Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki zaprasza na Jarmark Jesienny.
Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00. Uczestnicy będą mieli okazję zrobić zakupy u producentów z bazy produkty.podlaskie.eu, dostępna będzie również oferta kół gospodyń wiejskich. Oficjalne otwarcie jarmarku zaplanowano na godz. 11:00, a zaraz potem rozpoczyną się występy:
- godz. 11.30 – Pedeciaki – zespół wokalny działający przy M-GOK w Dąbrowie Białostockiej, z gościnnym udziałem zespołu Solatium
- godz. 13:00 – Zespół Tańca Ludowego Przepiórka i Studio Piosenki Estradowej działające przy Hajnowskim Domu Kultury
- godz. 16:00 – Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wasilkowa
Na stoiskach będzie można kupić sery, wędliny, garmażerię tradycyjną, przetwory owocowe i warzywne, soki, oleje i ciasta. Jesienną słotę swymi miodami osłodzą pszczelarze, którzy zapewnią także zastrzyk zdrowej energii oferując różnorodne pszczele produkty.
źródło: Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.
Zespół wokalny Pedeciaki działa przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Dąbrowie Białostockiej. Grupa wykonuje muzykę rozrywkową. Na swoim koncie ma wiele osiągnięć muzycznych między innymi Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca Muszelki Wigier 2023. W ubiegłym roku zespół wydał swój pierwszy autorski utwór „Przyjaciela cień”. Kierownikiem zespołu jest Klaudyna Sulima. Razem z Pedeciakami gościnnie wystąpi zespół Solatium.
Zespół Tańca Ludowego Przepiórka powstał w listopadzie 1993 roku przy Hajnowskim Domu Kultury. Obecnie w czterech grupach wiekowych (przedszkolaki, dzieci i młodzież szkolna) tańczy około 110 osób z Hajnówki i okolic. Głównym celem działalności zespołu jest podtrzymanie i przekazanie tradycji tańca. W swoim repertuarze Przepiórka ma polskie tańce narodowe, tańce podlaskie oraz tańce z wielu regionów Polski (m.in. lubelskie, śląskie, kurpiowskie). Zespół wzbogaca swój program także o tańce innych narodów. Szczególną uwagę poświęca tańcom białoruskim i ukraińskim, których piękno i dynamizm rozgrzewa zarówno tancerzy, jak i publiczność. Instruktorem zespołu jest Justyna Birycka.
Studio Piosenki Estradowej Hajnowskiego Domu Kultury działa od 16 lat. Ma na swoim koncie ponad 450 nagród na festiwalach piosenki w Polsce oraz poza granicami kraju. Studio tworzy i realizuje tematyczne spektakle muzyczne. W roku 2021 z okazji 70-lecia praw miejskich Hajnówki zespół wydał swoją autorską płytę „Hajnówka moje miasto”. Rok później W 2022 roku Studio Piosenki zostało laureatem Plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok. Nagrodą Prezesa Polskiego Radia Białystok był pełnowymiarowy koncert LIVE na antenie radia. W roku 2022 Studio zrealizowało program Dziecięcy Świat Dźwiękiem Malowany, w ramach którego powstały autorskie piosenki oraz teledysk. Kierownikiem zespołu jest Marta Gredel-Iwaniuk.
Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Wasilkowie powstała 28.01.2002 roku. Od samego początku dyrygentem i kierownikiem artystycznym orkiestry jest Adam Wolański. Osoby grające w orkiestrze to głównie uczniowie wasilkowskich szkół podstawowych oraz ich absolwenci. W repertuarze orkiestry znajdują się utwory rozrywkowe, klasyczne, patriotyczne, liturgiczne oraz wiele znanych szlagierów. Wasilkowska orkiestra znana jest nie tylko w środowisku lokalnym, ale w całym województwie podlaskim. Współpracuje z nią grupa mażoretek „Stars”, której opiekunem przez wiele lat była Anna Szutko, a obecnie choreografem i instruktorem jest Maria Gierasimiuk.