Jesteś na stronie: Jak zapalać innych i nie wypalić się samemu – szkolenie
Ładowanie Wydarzenia

Jak zapalać innych i nie wypalić się samemu – szkolenie

Jak zapalać innych i nie wypalić się samemu – szkolenie
Data
11 lutego 2022
Czas
godz. 9:00
Miejsce

Szczegóły

Szkolenie i dyskusja o tym jak oswoić stres i zadbać o dobrostan w miejscu pracy.

fot. M. Adamski / PIK w Białymstoku

 

Dlaczego zebry nie mają wrzodów? Bo umieją się stresować jak należy. Kiedy uda im się uciec przed zagrożeniem, jakim jest np. lew, otrząsają się (zrzucają stres) i dalej spokojnie jedzą trawę. Ludzie potrafią się zamartwiać i zadręczać z powodu, że czegoś jeszcze nie zrobili, a mogli i trzymają w sobie ten stres latami. Coraz częściej i głośniej mówi się o wypaleniu zawodowym, a nawet ogólnożyciowym w środowisku pracy. Liderzy i liderki, animatorzy i animatorki, aktywiści i aktywistki, wolontariusze i wolontariuszki to role nastawione na pomaganie, dawanie innym, realizowanie misji, a także samopoświęcenie, często bez umiejętności zauważenia siebie w tym zagonieniu. Podczas szkolenia dowiemy się jak działa na nas stres i co pomaga w niwelowaniu szkód, jakie nam wyrządza. Przyjrzymy się, jakie mamy wewnętrzne przekonania na temat pracy. Podyskutujemy, jak zadbać o dobrostan w miejscu pracy. Pooddychamy.

Prowadząca: Monika Hausman-Pniewska – trenerka kompetencji społecznych, edukatorka, superwizorka Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP i animatorka społeczna. Od wielu lat działa aktywnie w organizacjach pozarządowych – najsilniej związana z Federacją Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa, w której pracuje. Zajmuje się edukacją osób dorosłych, holistycznym wpieraniem liderek i liderów w środowisku ich działania oraz rozwijaniem i zmianą w organizacji. Animatorka w programach „Domy Kultury +” oraz Stowarzyszenia Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL w Warszawie. Współautorka innowacji skierowanych do osób starszych i doświadczających ubóstwa oraz wykluczenia. Dziennikarka, członkini redakcji pisma środowisk seniorskich „Generacja”. Ambasadorka EPALE Elektronicznej platformy na rzecz uczenia się dorosłych w Europie.

Szkolenie odbyło się przy zachowaniu zaleceń sanitarnych rekomendowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizator

Telefon
504078846
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa

Informacje

Wstęp
60 zł

Miejsce

ul. św. Rocha 14, 15-879 Białystok, Poland
Telefon
85 744 68 63
Kategorie: Szkolenia