Jesteś na stronie: EtnoNurty. Hajda Banda – koncert w Spodkach
Ładowanie Wydarzenia

EtnoNurty. Hajda Banda – koncert w Spodkach

EtnoNurty. Hajda Banda – koncert w Spodkach
Data
25 lutego 2022
Czas
godz. 19:00
Miejsce

Szczegóły

Hajda Banda to polsko-białoruski zespół wykonujący tradycyjny repertuar taneczny i wokalny z Podlasia i zachodniej Białorusi.

fot. M. Adamski / PIK w Białymstoku

 

 

Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku zaprosił na koncert zespołu Hajda Banda / Гайда Банда 25 lutego, o godz. 19.00, do Spodków przy ul. św. Rocha 14 w Białymstoku.

Dawne polki, oberki, kujawiaki i walczyki z obu stron Puszczy Białowieskiej wykonane są z młodzieńczą energią i artystyczną finezją zaczerpniętą od dawnych mistrzów muzyki wiejskiej, takich jak Edmund Brożek, Wiktor Wołkowycki, Stanisław Rosa i Wiera Grygoruk. Grupa powstała w 2021 roku z inicjatywy skrzypaczki Darii Butskayej jako artystyczna kontynuacja realizowanego przez nią stypendium „Gaude Polonia” Narodowego Centrum Kultury. Grupa współpracuje m.in. ze studiem folkloru podlaskich Białorusinów „Żemerwa” ze Studziwody.

Skład:

Daria Butskaya – skrzypce, śpiew
Kasia Dudziak – basy, śpiew
Nika Jurczuk – skrzypce, śpiew
Mateusz Dobrowolski – bęben obręczowy
Paweł Iwan – cymbały, śpiew
Kuba Zimończyk – harmonia trzyrzędowa

Zespół wystąpił po raz pierwszy w Białymstoku.

EtnoNurty to cykl koncertowy, który prezentuje zespoły czerpiące z melodii tradycyjnych i folkowych, ale często łączące je z brzmieniami współczesnymi, jazzowymi czy klasycznymi. Koncerty w ramach wydarzenia pokazują, że współczesne interpretacje muzyki tradycyjnej i folkowej mogą iść w różnych kierunkach – przybierać różne nurty, wciąż jednak odnosząc się do przeszłości.

Wydarzenie zostało zorganizowane przy zachowaniu zaleceń sanitarnych rekomendowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w związku ze stanem epidemicznym w Polsce.

Organizator

Telefon
504078846
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa

Informacje

Wstęp
30 zł

Miejsce

ul. św. Rocha 14, 15-879 Białystok, Poland
Telefon
85 744 68 63
Kategorie: EtnoNurty Koncerty