Jesteś na stronie: Fotografia – Czesław Zdanowicz
Ładowanie Wydarzenia

Fotografia – Czesław Zdanowicz

Fotografia – Czesław Zdanowicz
Data
16 listopada 2020, godz. 8:00
- 2 grudnia 2020

Szczegóły

Zapraszamy do obejrzenia online wystawy fotografii tradycyjnej oraz eksperymentalnej białostockiego fotografa – Czesława Zdanowicza.

Czesław Zdanowicz – białostocki fotograf. Autor i współautor kilkudziesięciu wystaw fotograficznych, zarówno indywidualnych, jak i zbiorowych. Jego prace były prezentowane w licznych ośrodkach artystycznych w kraju i za granicą. Zdobywały wyróżnienia na wystawach Międzynarodowych Salonów Fotograficznych. Szczególne miejsce w twórczości Czesława Zdanowicza zajmuje fotografia pejzażowa okolic Białegostoku i samego miasta. Interesuje go fotografowanie w czerni i bieli oraz podczerwieni. Eksperymentuje też w technice wielokrotnej ekspozycji, robiąc tzw. „multikompozycje”, które polegają na wielokrotnym naświetlaniu tych samych klatek filmowych różnymi obrazami. Jest członkiem Białostockiego Towarzystwa Fotograficznego i Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców. W 2015 roku został uhonorowany tytułem Artiste FIAP (AFIAP), nadanym przez Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej FIAP, a w 2018 roku – medalem „Za Zasługi dla Fotografii Polskiej”, odznaczeniem przyznawanym przez Kapitułę Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. Prace Czesława Zdanowicza można obejrzeć w Almanachu (1995–2017), wydanym w 2017r. przez Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców.

Przez obiektyw aparatu fotograficznego podpatruję rzeczywistość, na którą należy spojrzeć wnikliwie. Próbując intuicyjnie znaleźć pomysł, by odważnie dzielić się z widzami obrazami dookoła mojej obserwacji. Dostrojony swoim doświadczeniem poszukuję piękna w obszarach kolorów, cienia i światła, czerni i bieli. Tematem przewodnim ekspozycji jest postać ludzka podpatrywana w krajobrazie miejskim i poza nim, czasami odbiegając od rzeczywistości. Moja fotografia nadal będzie się rozwijać w nowej formie i treści” – mówi Czesław Zdanowicz.

Dodatkowych informacji udziela Dział Sztuk Plastycznych PIK, tel.: 85 740 37 15, e-mail: galeria@pikpodlaskie.pl.

Organizator

Telefon
504 078 846
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa
Kategorie: Wystawy