Jesteś na stronie: Duszopisarstwo – bezpłatne warsztaty literackie online
Ładowanie Wydarzenia

Duszopisarstwo – bezpłatne warsztaty literackie online

Duszopisarstwo – bezpłatne warsztaty literackie online
Data
15 grudnia 2020, godz. 19:00
- 17 grudnia 2020

Szczegóły

Dwa bezpłatne warsztaty online przeznaczone dla poetów i pisarzy z województwa podlaskiego.

Limit miejsc został już wyczerpany!

Warsztaty pt. „Duszopisarstwo” poprowadzi Malika Ledeman. Odbędą się one 15 i 17 grudnia 2020 roku, w godz. 19.00–20.30, na platformie Zoom, w ramach cyklu warsztatów pn. „Od inspiracji do publikacji”, od lat prowadzonych przez PIK.

Czym jest „duszopisarstwo”? Jak twierdzi Malika Ledeman, autorka tej idei: „Duszopisarstwo to patchworkowa nazwa pełna pasji i dźwięcznych meandrów. Po prostu. Rozpakuj ją z pudełka, a proces stawiania liter potraktuj jak prezent dla samego siebie. Duszopisarstwo to pisanie duszą. Mówienie o tym, co płynie z serca. Tym, co chcemy podarować sobie i światu. W końcu jest tak wiele tematów, które wymagają uwagi, a może raczej bycia uważnym, by móc je zrozumieć, poczuć aż w końcu ich doświadczyć. Nie bój się”. Autorka stworzyła swoje warsztaty, by podarować narzędzie, który pozwoli na wyrażenie i lepsze zrozumienie siebie.

Malika Ledeman – jak sama mówi: żyje, pisze i czyta. Słupszczanka, która po siedmiu latach spędzonych w Poznaniu przeniosła się do podlaskiej, drewnianej chaty, by później rozłożyć swą matę do jogi na parkiecie warszawskiej kamienicy. Pielęgnuje rośliny i życiowe relacje, a stolica nie przeszkadza jej w odnajdywaniu spokoju. Od wielu lat jest dziennikarką związaną z kulturą i sztuką – nie boi poruszać się również tematów związanych ze świadomością, ale i psychiką czy chorobą człowieka. Pierwsze, literackie kroki stawiała w gazecie „Freshmag”, „Vege” czy „Slow”, by później stać się współzałożycielką ogólnopolskiego wydawnictwa prasowego, a tym samym redaktorką naczelną magazynu „Kraft”. Od kilku miesięcy twórczyni autorskiej idei duszopisarstwa – warsztatów pisania sercem, gdzie uczy wyrażania siebie za pomocą słowa.

Organizator

Telefon
504078846
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa
Kategorie: Warsztaty