Jesteś na stronie: Dożynki Wojewódzkie 2021!
Ładowanie Wydarzenia

Dożynki Wojewódzkie 2021!

Dożynki Wojewódzkie 2021!
Data
12 września 2021
Czas
godz. 9:00

Szczegóły

Tegoroczne Wojewódzkie Święto Plonów odbyło się 12 września w Dąbrowie Białostockiej.

Do udziału w wydarzeniu zapraszają Artur Kosicki – Marszałek Województwa Podlaskiego, Piotr Redko – starosta sokólski i Artur Gajlewicz – burmistrz Dąbrowy Białostockiej.

Dożynki są przede wszystkim podziękowaniem za tegoroczne plony oraz codzienną pracę i trud rolników.  Na tegoroczne wydarzenie organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Podlaskie Święto Plonów rozpoczną nabożeństwa: o godz. 9.00 w cerkwi pw. św. Jana Teologa przy ul. Kopernika 10 w Dąbrowie Białostockiej, natomiast msza w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika przy ul. 3 maja 28 w Dąbrowie Białostockiej rozpocznie się o godz. 11.00.

Uroczystości dożynkowe odbędą się na Stadionie Miejskim przy ul. Gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej. To tam, po części oficjalnej, zobaczymy występy zespołów folklorystycznych – m.in. ZPiT „Kurpie Zielone”, Narwian, Buńczuka, a także Sarakiny, Studia Poezji oraz Solatium. W programie Święta Plonów nie mogło zabraknąć uroczystego przekazania chleba dożynkowego, pokazów obrzędów związanych z tym świętem, a także rozstrzygnięcia konkursów: na najpiękniejszy wieniec, „Żniwa mogą być bezpieczne”, na najpiękniejsze stoisko dożynkowe przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Amatorzy regionalnej kuchni będą mogli skosztować tradycyjnych przysmaków i odwiedzić stoiska lokalnych rękodzielników. Wieczorem na scenie pojawią się gwiazdy muzyki rozrywkowej – zespoły: Miły Pan i Defis.

Na stoisku promocyjnym Podlaskiego Instytut Kultury w Białymstoku będzie można zobaczyć tkaniny dwuosnowowe z warsztatów realizowanych w ramach projektu Podlaskie Sploty, a także wziąć udział w działaniach plastycznych i własnoręcznie ozdobić torbę motywami zaczerpniętymi z ludowych wzorów. Nad wykonaniem czuwać będą animatorzy z PIK-u, którzy w razie potrzeby pomogą w wykonaniu prac.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Organizator

Telefon
504078846
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa

Informacje

Wstęp
Wolny

Miejsce

, Dąbrowa Białostocka, Poland
Kategorie: Inne