Jesteś na stronie: Niepodległa do hymnu! Wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego
Ładowanie Wydarzenia

Niepodległa do hymnu! Wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego

Niepodległa do hymnu!  Wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego
Data
11 listopada 2023
Czas
godz. 12:00

Szczegóły

11 listopada o godz. 12:00 zaśpiewaliśmy wspólnie Mazurka Dąbrowskiego na białostockim Rynku Kościuszki.


Fot. P. Dołżyński / PIK w Białymstoku

Do wspólnego, narodowego śpiewania zaprosił Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku oraz Muzeum Podlaskie. Patronatem objął wydarzenie Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki, który powitał zebranych przed białostockim ratuszem mieszkańców i podziękował im, że pomimo deszczowej pogody zechcieli wspólnie uczcić Narodowe Święto Niepodległości.

Wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego zapoczątkowane zostało w 2018 roku – w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i powoli staje się już tradycją. Polacy polubili wspólne z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami śpiewanie hymnu i chętnie biorą w nim udział.

W południe hymn zaintonował działający przy Podlaskim Instytucie Kultury Chór im. Stanisława Moniuszki, pod dyrekcją Marty Szałkiewicz. Chórzystów powitała i przedstawiła wicedyrektor Podlaskiego Instytutu Kultury Agnieszka Jabłońska. Muzeum Podlaskie reprezentowała wicedyrektor instytucji Barbara Bojaryn-Kazberuk.

Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego zebrani mogli posłuchać pięknego utworu „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”, w wykonaniu Emily Serwin, młodej artystki, która kształci głos na zajęciach w Podlaskim Instytucie Kultury.

Na stoisku PIKu oraz Muzeum Podlaskiego można było własnoręcznie wykonać narodową kokardę i zaopatrzyć się we flagę oraz patriotyczne publikacje.

 

Organizatorzy

Email
kancelaria@podlaskie.eu
Strona internetowa
Telefon
504078846
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa
Telefon
85 740-77-31
Email
muzeum@muzeum.bialystok.pl
Strona internetowa

Informacje

Wstęp
Wolny

Miejsce

Rynek Kościuszki 10, 15-426 Białystok, Poland
Kategorie: Spotkania