Jesteś na stronie: Artystyczne ferie z PIKiem. Fotorelacja
Ładowanie Wydarzenia

Artystyczne ferie z PIKiem. Fotorelacja

Artystyczne ferie z PIKiem. Fotorelacja
Data
22 stycznia 2024
- 2 lutego 2024

Szczegóły

Muzyka, plastyka i folklor – nasi instruktorzy dotarli z artystyczną ofertą do 9. miejscowości w regionie.

Animatorzy Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku odwiedzili Dąbrowę Białostocką, Korycin, Żarnowo, Kuźnicę, Orlę, Turośń Kościelną, Wąsosz, Szczuczyn i Nowe Piekuty.

Bardzo nam zależy na tym, aby wojewódzkie instytucje kultury wspierały lokalne ośrodki, aby dzieliły się doświadczeniem, umiejętnościami, zasobami. To ważne, by nieustannie zbierać informacje jakiej pomocy gminne centra kultury potrzebują i na te sygnalizowane potrzeby odpowiadać – podkreśla dr Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego.

Zainteresowanie ofertą zajęć na ferie było ogromne, wszystkie terminy błyskawicznie zostały zajęte. Jest to dla nas wielka radość, że możemy wspólnie z domami i centrami kultury organizować i urozmaicać wolny czas najmłodszym mieszkańcom regionu. Ferie się rozpoczęły, nasi instruktorzy wyruszają w teren i mogę zagwarantować, że dzieci podczas zajęć nie będą się nudzić – mówi Wiktoria Wnorowska, dyrektor Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku.

23.01.2024, Dąbrowa Białostocka
(fot. M. Adamski / PIK w Białymstoku)

24.01.2024, Korycin
(fot. Ł. Studniarek / PIK w Białymstoku)

25.01.2024, Żarnów
(fot. Ł. Studniarek / PIK w Białymstoku)

30.01.2024, Orla
(fot. P. Dołżyński / PIK w Białymstoku)

31.01.2024, Turośń Kościelna
(fot. E. Świętochowska / PIK w Białymstoku)

1.02.2024, Wąsosz
(fot. E. Świętochowska /  PIK w Białymstoku) 

1.02.2024, Szczuczyn
(fot. E. Świętochowska / PIK w Białymstoku)

Do wyboru były warsztaty plastyczne, muzyczne albo folkowe. Dla amatorów twórczości plastycznej PIK przygotował zajęcia z aplikacji wzorów na koszulki przy użyciu prasy termotransferowej. Uczestnicy warsztatów mieli okazję odkryć tajniki kreatywnego projektowania i tworzenia wzorów oraz przenieść swoje projekty i kompozycje na własne koszulki.

To świetna okazja do rozwijania zdolności artystycznych i pomysłowości, umiejętności współpracy, wyobraźni, kreatywności i dokładności. Dzieci będą mogły zabrać ze sobą własnoręcznie ozdobione t-shirty, które mogą być świetną pamiątką z ferii – zachęcał Oktawiusz Stępień, inicjator warsztatów, specjalista promocji z PIK.

Dla tych, którzy wolą świat dźwięków PIK przygotował warsztaty muzyczne.

Zabawy rytmiczne, taneczne czy wokalne rozbudzają w dzieciach wyobraźnię i kreatywność, poprawiają koncentrację oraz pamięć, wspomagają rozwój umiejętności językowych, a zadania grupowe ułatwiają budowanie relacji, uczą współpracy i empatii – podkreśla kierownik Działu Edukacji i Projektów PIK Justyna Wieruszewska-Biniek.

I jeszcze odrobina folkloru i tradycji: „Zabawy naszych dziadków”. Zajęcia wprowadzały uczestników w świat dawnych gier i wyliczanek ludowych. Poprzez poznanie starych melodii, tańców i gier, które kiedyś były codzienną rozrywką, dzieci mogły wejść w świat dzieciństwa babć i dziadków. Animatorzy prowadzili zajęcia ubrani w stroje regionalne, co wzbogacało warsztaty o walor poznawczy i edukacyjny, przybliżając uczestnikom kulturową różnorodność naszego regionu.

Organizator

Telefon
504078846
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa
Kategorie: Inne