Treść strony

Działania teatralne i performatywne online. Pomysły i metody, refleksje

Działania teatralne i performatywne online. Pomysły i metody, refleksje
Prowadząca: Karolina Pluta

Data: 6.06.2020 r, godz. 10:00–12:30
Liczba osób: 16

Teatr to przede wszystkim spotkanie, doświadczenie zmysłowe, próbowanie w grupie. Jak działać teatralnie, kiedy nie można się spotykać w przestrzeni fizycznej? Co się sprawdza, kiedy za przestrzeń spotkania teatralnego musi wystarczyć ekran komórki lub komputera? Jak wykorzystać potencjał świata online w twórczym, teatralnym działaniu? Jak zadbać o członków i członkinie zespołów teatralnych?

Warsztat jest przeznaczony dla osób prowadzących grupy i zespoły teatralne, które w związku z obecną sytuacją nie mogą się spotykać na zasadach, jakie znaliśmy. Wspólnie poszukamy pomysłów, co zrobić i jak działać, żeby nie stracić z horyzontu naszych uczestników i uczestniczek.

Karolina Pluta – trenerka, pedagożka teatru, certyfikowana tutorka Szkoły Liderów, członkini zarządu Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Absolwentka Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych oraz rocznego kursu terapii tańcem i ruchem. Obecnie pracuje w dziale projektów lokalnych Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz współpracuje przy projekcie Fundacji Culture Shock, dotyczącym wypalenia zawodowego w środowisku organizacji pozarządowych. Współtworzy kolektyw artystyczny Laboratorium Teatralno-Społeczne. W swojej pracy wykorzystuje m.in. metodę design thinking, pedagogikę teatru, pracę z ciałem, NVC, techniki projekcyjne.