Treść strony

Królewna na złotym wózku – Celina Zubrycka

Opracowanie, skład, korekta: Dział Promocyjno-Edytorski WOAK
Ilustracje i opracowanie graficzne: Małgorzata Masłowiecka-Tomaszczuk
Rysunek wiewiórki na wklejce oraz stronach 3 i 57: Ignacy Zubrycki
Wydawca: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku (2019)
Druk: Drukarnia Panorama, www.panoramadruk.pl
il. str. 84, format 150×210 mm

© Copyright by WOAK, Białystok 2019
© Copyright by Danuta Urbańska, 2019

ISBN 978-83-60308-46-2

Wydanie książki ufundował Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku
jako nagrodę w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Tutaj jestem” 2018.

Celina Zubrycka – mieszka i pracuje w Dobrzyniewie Dużym. Od lat nauczyciel języka polskiego, ostatnio też bibliotekarz i nauczyciel wspomagający. Zafascynowana bajkami terapeutycznymi pisze je, bo strach ma przecież wielkie oczy. Podziwia Astrid Lindgren i rozśmiesza ją Karlsson z dachu.
Prywatnie żona i matka córki oraz syna i właścicielka psa. Zamiłowana w ogrodnictwie, florystyce i malarstwie. Zastanawia się niezmiennie, co jeszcze może zrobić, żeby było piękniej.

„Księżniczka na złotym wózku” jest historią, którą każdy rodzic chciałby opowiedzieć swojemu dziecku. Jest w niej bowiem wszystko to, co chcielibyśmy przekazać najmłodszym czytelnikom: wiarę w siebie i bliskie nam osoby oraz to, że możemy wygrać z własnym lękiem i przezwyciężyć swoje największe słabości. To także opowieść o tym, że nigdy nie powinniśmy zapominać o tych, którzy najbardziej potrzebują naszej pomocy.
Bajka „Księżniczka na złotym wózku” to nie tylko wzruszająca książka o niepełnosprawnej dziewczynce, ale i powieść terapeutyczna, która rozplącze wiele powikłanych życiowych ścieżek; tych, po których stąpają osoby młodsze i starsze.
Dominik Sołowiej