Jesteś na stronie: Biebrza
Treść strony

Biebrza

Biebrza

Bardzo dobre wieści – pożar ugaszony! 

Pożar wybuchł 19 kwietnia 2020. Tydzień trudnej walki z żywiołem dobiegł końca. Pozostaje dozór pożarzyska i szacowanie strat w przyrodzie – spłonęło ok. 5,3 tys ha łąk i trzcinowisk, szczęśliwie nie zajął się torf.

Ogromne podziękowania wszystkim służbom oraz ludziom dobrej woli biorącym udział w akcji gaszenia pożaru.

Przeżywamy również ten dramat, bo jeszcze nie tak dawno temu rozkoszowaliśmy się widokami nad Biebrzą podczas Ogólnopolskich Warsztatów Malarsko-Fotograficznych, organizowanych przez naszą instytucję. Zazwyczaj dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej realizowały obok artystycznego, również aspekt przyrodniczy – spotkania z pracownikami Parku Krajobrazowego, wycieczki przyrodnicze, spływy kajakowe – czerpaliśmy z tej dziewiczej przyrody pełnymi garściami.
Oto nasze obrazy, które zatrzymały w pamięci urok tamtych stron- światło pełzające po spokojnych falach Biebrzy, kolor poranków wśród rozległych łąk, popołudniowy spokój lasów, czy urokliwe zakamarki nadbiebrzańskich wsi. Mamy nadzieję jeszcze tam wrócić…

Walka z pożarem już się zakończyła ale dalej można wpłacać pieniądze by wesprzeć Biebrzański Park Narodowy. 

Fundacja SIEPOMAGA należy do największych portali charytatywnych w Polsce. Dzięki niej ponad 3,8 mln ludzi przekazało już ponad 500 mln zł na pomoc Potrzebującym.

Ty też możesz pomóc!