Jesteś na stronie: Bezdech – wystawa fotografii Joanny Krukowskiej
Treść strony

Bezdech – wystawa fotografii Joanny Krukowskiej

Bezdech – wystawa fotografii Joanny Krukowskiej
MOAK w Wasilkowie oraz Podlaski Instytut Kultury zapraszają na wystawę fotografii – intymną opowieść o emocjach.

Autorka, świadoma, że każdy nosi w sobie trudne stany psychiczne, stara się poprzez swoje prace skonfrontować nas z tym, co na co dzień ukrywamy – nie tylko przed światem, ale często też sami przed sobą. Strach, ból, rozpacz czy bezradność na zdjęciach fotografki ukazane są jako kruche postacie, czasem bez twarzy, zamarłe w niewygodnych pozycjach gdzieś na peryferiach rzeczywistości.
Joanna Krukowska, mimo że to nie ona pozuje przed obiektywem, opisuje swoje prace jako autobiograficzne. Na pierwszej indywidualnej wystawie autorka wywleka na powierzchnię własne lęki i niepewności, mając nadzieję, że również odbiorcy jej fotografii odnajdą w nich swoje „smuty i pustoty”.
 
Joanna Krukowska – białostocka fotografka, absolwentka dziennikarstwa i kulturoznawstwa. Pierwsze kroki w fotografii stawiała, robiąc fotoreportaże z imprez kulturalnych w Podlaskim Instytucie Kultury, gdzie pracowała w dziale promocji przez ponad 12 lat. Obecnie w swoich pracach skupia się na fotografii portretowej i krajobrazowej, starając się ukazywać piękno ukryte w melancholii i melancholię ukrytą w pięknie.
 
Wernisaż wystawy odbył się 8 września 2023 roku w Miejskim Ośrodku Animacji Kultury w Wasilkowie (ul. Żurawia 13). Wystawę będzie można oglądać do 6 października 2023 roku w godzinach pracy ośrodka.