Jesteś na stronie: Autonarracje – w jaki sposób opowiadamy sobie o sobie?
Treść strony

Autonarracje – w jaki sposób opowiadamy sobie o sobie?

W jaki sposób możemy budować swoją opowieść? Z jakich narzędzi możemy skorzystać, aby świadomie poruszać się między słowami? Jakiej perspektywy użyć, aby skonstruować odważną autonarrację? Odpowiedzi na te pytania poszukamy w trakcie warsztatów prowadzonych przez reżyserkę i coacha artystów, Weronikę Marię Kuśmider.

Autonarracje to interdyscyplinarne warsztaty poświęcone temu, w jaki sposób opowiadamy sobie o sobie. Podczas czterech, cotygodniowych spotkań uczestnicy będą rozpracowywać sposoby, z których korzystają prowadząc swoje, osobiste narracje. Zadając sobie pytania o to, skąd pochodzimy, jaki to ma wpływ na to, jak o sobie odpowiadamy, czy o to, co określa naszą tożsamość, uczestnicy będą poszukiwać sposobów w jaki budują opowieść o sobie. Warsztaty będą okazją do sprawdzenia wybranych narzędzi dramaturgicznych i storytellingowych. Spotkania z Weroniką Kuśmider pomogą również stworzyć osobisty alfabet, określający naszą twórczą (i nie tylko) tożsamość.

O prowadzącej: Weronika Maria Kuśmider – reżyserka, coach artystów, współzałożycielka międzynarodowego laboratorium narracji artystycznych Atelier Entre – Deux. Wspiera artystów i osoby twórcze pod szyldem Coaching For Artists. Studiowała reżyserię w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie oraz na paryskiej Sorbonie, jest absolwentką Kolegium MISH Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału „Artes Liberales” UW. Na co dzień żyje i pracuje w trzech językach: polskim, francuskim i angielskim. Pochodzi z Krakowa. Jest tegoroczną zdobywczynią NAGRODY „VERBA” STOWARZYSZENIA AUTORÓW ZAiKS | 10. Forum Młodej Reżyserii. 

Warsztaty odbędą się w formie online i są kierowane do studentów uczelni artystycznych, młodych twórców i artystów-amatorów. Na warsztaty można zapisać się wchodząc na stronę wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/485356575918747/?active_tab=discussion. 

Warsztaty są organizowane w ramach festiwalu Fundamenty, czyli spotkania twórców oraz miłośników sztuki, które służy spełnieniu ludzkiej potrzeby wyrażania siebie. Festiwal Fundamenty umożliwia twórcom zaprezentowanie się przed szerszą publicznością oraz dzielenie się inspiracjami.