Jesteś na stronie: Aukcja online na rzecz podopiecznych Fundacji Pomóż Im
Treść strony

Aukcja online na rzecz podopiecznych Fundacji Pomóż Im

Licytacja obrazów powstałych podczas plenerów malarskich PIK.

Podlaskie Impresje, charytatywna aukcja obrazów, ma swoją dodatkową, internetową odsłonę. Na profesjonalnej platformie aukcyjnej można wylicytować piękne obrazy podlaskich malarzy, a cały dochód wesprze podopiecznych Fundacji „Pomóż Im”.

Dzieła otrzymaliśmy w darze od rodzimych malarzy. Podlaskie Impresje, jako wydarzenie, odbyły się w grudniu. Część obrazów nam została, a niektóre przekazano do ponownej licytacji, by jeszcze raz pomogły dzieciom. Postanowiliśmy, że wykorzystamy to w okolicach świąt wielkanocnych i zorganizujemy aukcję online. Dzięki uprzejmości platformy OneBid nie ponosimy żadnych kosztów wystawienia dzieł na licytację  – mówi Miłosz Karbowski, PR Manager Fundacji „Pomóż Im”.

Na platformie pojawiło się dwanaście obrazów. Autorami są przede wszystkim artyści związani z Podlaskim Instytutem Kultury, głównym organizatorem Podlaskich Impresji.

Cieszę się ogromnie, że już kolejny raz nasza instytucja, wspólnie ze współpracującymi z nami artystami, może wesprzeć podopiecznych Fundacji „Pomóż Im”. Obrazy, które są wystawione w internetowej aukcji charytatywnej, powstały podczas organizowanych przez Podlaski Instytut Kultury plenerów malarskich. To piękne i wartościowe prace – jest nam miło, że mogą posłużyć wsparciu pięknej inicjatywy. Bardzo dziękuję Fundacji „Pomóż Im” za pracę, zaangażowanie, za dzieło domowego hospicjum i za to, że uczy nas wszystkich pomagać – podkreśla Agnieszka Kurzyna-Zarzecka, p.o. dyrektora  Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku.

Ceny wywoławcze są niskie, w granicach 300-500 złotych. Większość dzieł przedstawia rodzime krajobrazy, które można na stałe umieścić na ścianie sypialni czy salonu. Licytowanie jest proste.

Wystarczy zarejestrować się do aukcji na stronie: https://onebid.pl/pl/auction/-/4982

Licytacja potrwa do 9 maja, do godziny 20.00

Fundacja „Pomóż im” prowadzi jedyne w regionie domowe hospicjum dziecięce. Drugą najważniejszą działalnością organizacji jest stałe wsparcie Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Fundacja prowadzi też jedyny punkt perinatalnej opieki paliatywnej w województwie podlaskim.