Jesteś na stronie: Agnieszka Jakubicz z PIK na konferencji w Czeremsze
Treść strony

Agnieszka Jakubicz z PIK na konferencji w Czeremsze

Agnieszka Jakubicz z PIK na konferencji w Czeremsze

Agnieszka Jakubicz, instruktor z Działu Animacji Kultury PIK, będzie reprezentowała Podlaski Instytut Kultury na konferencji „Kultura ludowa – tradycje i współczesność”. Spotkanie odbędzie się 24 lipca 2020, o godz. 12.00, podczas Festiwalu Wielu Kultur i Narodów „Z wiejskiego podwórza” organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze. W konferencji wezmą udział naukowcy, dziennikarze, rękodzielnicy, muzycy, designerzy, pasjonaci gwary i miłośnicy kultury ludowej.

Agnieszka Jakubicz ukończyła specjalizację kulturoznawczą na wydziale filologii polskiej Uniwersytetu w Białymstoku. Etnografią zajmuje się zawodowo, jako instruktor w Podlaskim Instytucie Kultury w Białymstoku. Jest współkoordynatorem międzynarodowego festiwalu Podlaska Oktawa Kultur. W ramach swojej marki rękodzielniczej „Zafolkowana”, której motywem przewodnim jest patrzenie na tradycję przez współczesny pryzmat, tworzy rękodzieło inspirowane wzornictwem ludowym, oparte w większości na technice haftu. Tradycyjne motywy wplata w rzeczy użytkowe, głównie w biżuterię. Nieustannie poszukuje inspiracji do tworzenia, ponieważ przeszłość jest dla niej powodem do dumy.

Uczestnikami konferencji ph. „Kultura ludowa – tradycje i współczesność” będą również Anna Kotowicz-Puszkarewicz i Artur Puszkarewicz, Alina Dębowska, Maciej Szajkowski, Piotr Cichocki, Tomasz  Janas, Jerzy Fiedoruk oraz Anna Nikitiuk. Program konferencji oraz festiwalu dostępny jest na stronie https://www.festiwalczeremcha.pl.