Jesteś na stronie: Wystawa tkanin mieszkańców Białegostoku
Treść strony

Wystawa tkanin mieszkańców Białegostoku

Wystawa tkanin mieszkańców Białegostoku

Do 5 lipca czekamy na dywany, narzuty, chodniki, kilimy, obrusy z szaf Białostoczan.

W tegorocznej odsłonie festiwalu tkackiego Podlaskie Sploty zaplanowaliśmy niezwykłą ekspozycję. Chcemy pokazać tkaniny z szaf i kufrów mieszkańców Białegostoku. Można je już przynosić do Spodków PIK, przy ul. św. Rocha 14. Każdą z tkanin, z Państwa pomocą, opiszemy i pokażemy na wystawie 9 lipca. Być może ze starym dywanem czy tradycyjną kapą wiąże się jakaś ciekawa historia, może jest dziełem kogoś z rodziny, prezentem ślubnym, a może to spuścizna po dziadkach. Czekamy na tkaniny i na związane z nimi opowieści. To dobry moment, by wyjąć je z szafy i pokazać w pełnym świetle, opowiedzieć jak powstały. Dla każdego, kto chce przejrzeć swoje szafy i kufry, podpowiadamy czego szukać:

Przewodnik po tradycyjnych tkaninach (PDF, 1.2MB)

Metryczka tkaniny (DOCX, 13.3KB)

Pierwsze tkaniny już do nas trafiają. Pani Alina i Pan Franciszek udostępnili nam dwa dywany, które otrzymali 48 lat temu w prezencie ślubnym. Ogromnie się cieszymy i bardzo dziękujemy.

 

Kontakt:
Dział Kultury Ludowej
animacja@pikpodlaskie.pl
tel. 85 744-63-13

Projekt Podlaskie Sploty. III Festiwal Tkactwa został dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury oraz przez Województwo Podlaskie.