Jesteś na stronie: Wakacyjne teatralia
Treść strony

Wakacyjne teatralia

BernART Bernard Bania zaprasza w dniach 16–20 i 23–27 sierpnia na warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży.

W programie zajęć pod hasłem „W 10 dni dookoła świata”, przeznaczonych dla uczestników w wieku 12–18 lat, znajdą się: praca nad głosem, dykcją, koordynacją ruchową, plastyką ciała, rytmiką, wyobraźnią, umiejętnością radzenia sobie w sytuacjach stresogennych, improwizacje aktorskie i wiele innych, przydatnych nie tylko na scenie zagadnień.

Już siódmy rok z rzędu uczestnicy Wakacyjnych Teatraliów będą roznosić pozytywną energią i zakręconymi pomysłami mury białostockich Spodków. O to,  aby te wspólne dziesięć dni pracy pozostały niezapomniane, zadbają Monika Zaborska, Paula Gogol oraz Bernard Bania – aktorzy Teatru Dramatycznego w Białymstoku, a w fantastyczny świat światła i cienia w teatrze wprowadzi uczestników Krzysztof Zemło.

Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy, kontakt i szczegółowe informacje:
FB: Bernart Bernard Bania
e-mail: bernart.bernardbania@gmail.com
tel.: 600 317 959
Koszt udziału w warsztatach: 1140 zł od osoby.

 

Monika Zaborska ­– absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Teatr fascynował ją już od najmłodszych lat. Nie bez przyczyny. Jej tatą jest znany i lubiany, nie tylko przez białostocką publiczność, Andrzej Beya-Zaborski ­– niezapomniany komendant z filmowej trylogii „U Pana Boga…”. Od debiutu w tytułowej roli w „Alicji w krainie czarów” w 2000 roku nieprzerwanie związana z Teatrem Dramatycznym w Białymstoku. W dorobku artystycznym ma ponad 70 ról teatralnych. Obecnie można ją oglądać w spektaklach takich jak „Hobbit”, „Wszystko w rodzinie” czy „Treny”. Uczestniczka wielu festiwali teatralnych w kraju i za granicą. Dyplomowana logopeda, specjalistka w pracy z dziećmi jąkającymi się, instruktorka zajęć teatralnych dla dzieci i młodzieży z wieloletnim doświadczeniem.

Paula Gogol – aktorka, tancerka, choreografka. Ukończyła Akademię Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu. Od najmłodszych lat związana z tańcem nowoczesnym, później kształtowała się w kierunku tańca współczesnego i jazzowego. Dyplom aktorski robiła pod okiem Jana Peszka. Współpracowała z Teatrem KTO i Teatrem Żydowskim w Krakowie. Występuje w spektaklu „Blaszany Bębenek” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka w Teatrze Capitol we Wrocławiu. W 2020 r. dołączyła do zespołu Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Widzowie białostockiego teatru mogli ja oglądać na scenie w spektaklach „Pensjonat Pana Bielańskiego i „Boeing, Boeing”.

Bernard Bania – absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Od 1999 roku aktor Teatru Dramatycznego w Białymstoku. W dorobku artystycznym ma ponad 80 ról teatralnych. Obecnie można go oglądać na scenie białostockiego teatru w spektaklach, „Boeing, Boeing”, „Bóg mordu”, „Treny”, „Hobbit” i wielu innych. Uczestnik wielu festiwali teatralnych w kraju i za granicą. W latach 1999–2007 asystent na Wydziale Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej (interpretacja wiersza i prozy, zadania aktorskie). Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów teatralnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, między innymi sześciu edycji programu „Lato w teatrze” organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Organizator i pomysłodawca serii warsztatów Wakacyjne Teatralia i Zimowe Teatralia. Juror w licznych przeglądach teatralnych i recytatorskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Za swoją działalność artystyczną i pedagogiczną uhonorowany odznaczeniem „Zasłużony dla Kultury Polskiej” oraz Złotą Odznaką Honorową przyznaną przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Krzysztof Zemło – absolwent reżyserii na Akademii Teatralnej Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, założyciel Stowarzyszenia Teatr Okno oraz teatrów: Okno, Lalki i Ludzie, Łątek Supraśl. Jest współpracownikiem łomżyńskiego Teatru Lalek i Białostockiego Teatru Dramatycznego. Reżyser spektakli lalkowych i teatru cieni, organizator i instruktor warsztatów teatralnych dla dzieci, młodzieży, dorosłych, osób ze środowisk zagrożonych wykluczeniem, młodzieży z ośrodków resocjalizacyjnych. Dwukrotny Stypendysta Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odznaczony medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.