Jesteś na stronie: Po co nam ewaluacja? – szkolenie
Treść strony

Po co nam ewaluacja? – szkolenie

Po co nam ewaluacja? – szkolenie

Bezpłatne szkolenie online o badaniach ewaluacyjnych projektów i metodach badawczych.

Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku organizuje 6 maja 2021 r., w godz. 10:00-12:00, bezpłatne szkolenie online, które poprowadzą Magdalena Szostakowska i Agnieszka Szczurek. 

Coraz częściej w kulturze prowadzone są badania ewaluacyjne. Tymczasem wielu projektodawców nie potrafi ich robić, a przede wszystkim nie rozumie, jakie mogą z tego odnieść korzyści. Jeśli należysz do tej grupy, zapraszamy Cię na krótkie szkolenie, podczas którego postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości. Pokażemy też kilka naprawdę prostych metod badawczych.   

Program spotkania:

  1. Czego możemy się dowiedzieć z ewaluacji na podstawie badania projektów lokalnych BMK z 2020 roku?
  2. Diagnoza, monitoring, ewaluacja – czym się różnią, kiedy stosować w kontekście cyklu życia projektu?
  3. Jak zaplanować ewaluację w naszym małym projekcie – łatwe i przyjemne metody pozyskiwania danych.

Limit miejsc został wyczerpany
(Uwaga! W przypadku dużej liczby zgłoszeń organizator zastrzega możliwość wyboru osób, które będą mogły uczestniczyć w szkoleniach)

Agnieszka Szczurek – absolwentka socjologii i podyplomowych studiów pedagogicznych UW. Badaczka jakościowa, zajmuje się ewaluacją projektów w zakresie edukacji i rozwoju lokalnego. Od 2019 r. prowadzi badania ewaluacyjne programu Bardzo Młoda Kultura dla Narodowego Centrum Kultury w Warszawie.

Magdalena Szostakowska – wiceprezes zarządu Ośrodka Ewaluacji, absolwentka socjologii UW, trenerka. Studiuje service design w School of Form (SWPS). Specjalizuje się w badaniach jakościowych „action research” oraz w analizie logiki projektów – tworzeniu i weryfikacji wskaźników dla podmiotów publicznych. Współpracuje z Instytutem Gospodarstwa Społecznego na SGH. Od 2019 r. prowadzi badania ewaluacyjne programu Bardzo Młoda Kultura dla Narodowego Centrum Kultury w Warszawie.


Jest to pierwsze spotkanie z cyklu bezpłatnych warsztatów organizowanych w ramach programu Bardzo Młoda Kultura w woj. podlaskim, realizowanym wspólnie z Narodowym Centrum Kultury. Są one skierowane przede wszystkim do animatorów i nauczycieli, ale nie tylko – także do wszystkich osób zajmujących się edukacją kulturową, współpracujących z dziećmi i młodzieżą w naszym regionie. Wkrótce przedstawimy Państwu harmonogram kolejnych szkoleń.

Dodatkowych informacji udzielają koordynatorzy projektu: tel. 85 740 37 25, e-mail: bmk@pikpodlaskie.pl 

Zadanie Bardzo Młoda Kultura w woj. podlaskim realizowane jest przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku, w ramach prowadzonego przez  Narodowe Centrum Kultury programu Bardzo Młoda Kultura 2019–2021.