Jesteś na stronie: Nowe metody i technologie w projektowaniu kultury
Treść strony

Nowe metody i technologie w projektowaniu kultury

Nowe metody i technologie w projektowaniu kultury

Wraz z Wyższą Szkołą Ekonomiczną w Białymstoku zapraszamy na studia podyplomowe.

Wybierając te studia można będzie skorzystać z bonów edukacyjnych. W celu złożenia zgłoszenia do projektu „”Kompleksowy system rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki – Subregion Białostocki 3.2.1”” proszę postępować zgodnie z instrukcją zamieszczoną na stronie: https://www.bonynaszkolenia.pl/2021/01/31/rekrutacja/ 

Wraz z Wyższą Szkołą Ekonomiczną w Białymstoku zapraszamy na studia podyplomowe. To propozycja zarówno dla osób zarządzających instytucjami kultury, jak i animatorów, czy edukatorów z obszaru kultury. Celem studiów jest przedstawienie najnowszych metod pracy i narzędzi komunikacji w instytucjach kultury. Słuchacze nauczą się wykorzystywać w działalności kulturalnej multimedia, media społecznościowe, myślenie wizualne, czy metody rozwijania w sobie i innych kreatywności. Poznają od strony praktycznej zasady i sposoby digitalizacji, jak również nauczą się miedzy innymi obsługi nowoczesnych platform komunikacyjnych. Studenci będą mieli możliwość doskonalenia warsztatu pracy zgodnie z najnowszymi trendami i zmieniającymi się nieustannie potrzebami odbiorców. Znaczna część zajęć będzie realizowana w formie praktycznej. Dyskusje prowadzone w trakcie zajęć pozwolą na wymianę doświadczeń i nawiązanie kontaktów, które posłużą w dalszej karierze zawodowej.

Łączna liczba godzin na studiach (tryb zaoczny, 2 semestry): 262;
formy zajęć: wykłady, ćwiczenia, warsztaty;
sposób ocenienia wyników nauczania: zaliczenia z przedmiotów, praca dyplomowa;
termin rozpoczęcia zajęć: po zebraniu się grupy;
czesne za studia: 4 900 zł + 100 zł wpisowego;

Szczegółowe informacje, podanie o przyjęcie na studia oraz plan zajęć dostępne są na stronie Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku: http://www.wse.edu.pl

Wykładowcy:

Sylwia Żółkiewska

Czy wiesz, że narzędzia cyfrowe, takie jak gry i aplikacje mobilne i webowe, wirtualna i rozszerzona rzeczywistość czy sztuczna inteligencja, są coraz częściej stosowane w projektowaniu oferty kulturalnej i edukacyjnej instytucji i organizacji? Technologie te mogą pomóc menedżerom kultury i animatorom w urozmaiceniu zajęć i warsztatów i stać się pretekstem do rozwijania poczucia własnej wartości, kreatywności, a także podnoszenia kompetencji cyfrowych u różnych grup odbiorców.
O tym opowie Sylwia Żółkiewska – projektantka, edukatorka, trenerka i animatorka kultury, autorka wielu publikacji dotyczących zastosowania nowych technologii w kulturze i edukacji.

Mariusz Bieciuk

Czy wiesz, że dobrze zrobiona digitalizacja pozwoli oddać nie tylko wygląd, ale też ducha i historię skopiowanego materiału? Jak digitalizować materiały archiwalnego zasady poprawnego opisu zgodnego z przyjętymi standardami czy sposoby przechowywania archiwaliów – fizycznych i zdigitalizowanych. Omówione zostaną też zasady udostępniania, w tym podstawy prawa autorskiego z punktu widzenia autora, właściciela i archiwisty.
O tym opowie Mariusz Bieciuk – archiwista, członek zarządu Polskiego Towarzystwa Historii Mówionej, specjalista ds. archiwum historii mówionej miasta i regionu w Białostockim Ośrodku Kultury.

Adam Dębski

Czy wiesz, że współczesne badania wskazują, że konsumenci czują się przesyceni reklamami i zapamiętują coraz mniej z nich? Jak wobec tego tworzyć treści marketingowe i jak je przekazywać, aby dotrzeć do świadomości odbiorcy?
O tym opowie Adam Dębski, socjolog, wieloletni rzecznik prasowy i doradca medialny, obecnie dyrektor regionalny odpowiedzialny za sprzedaż i marketing w sektorze B2C.

Andrzej Ryczkowski

Czy wiesz, że sukces Twojego wydarzenia zależy w dużej mierze od zainteresowania użytkowników mediów społecznościowych w różnych kanałach? Jak zaangażować społeczność Twittera? Co pokazać na Facebooku? Czego na pewno nie wolno na Instagramie? Jak pokazać Twój event na kanale w serwisie You Tube?
O tym opowie Andrzej Ryczkowski – dziennikarz radiowy, doktor nauk społecznych, wykładowca, autor kilkudziesięciu publikacji naukowych i branżowych z zakresu komunikacji medialnej, nowych mediów i badań słuchalności radia.

Grzegorz Jędrek

Czy wiesz, że generacja Z video ogląda głównie online? Ich odbiór mediów jest inny niż starszych pokoleń i najprawdopodobniej dlatego czasem mamy wrażenie, jakby młodsi i starsi żyli w dwóch alternatywnych rzeczywistościach. By ich pogodzić, te same historie powinny być opowiadane w różnych kanałach.
O tym opowie Grzegorz Jędrek – specjalista od nowych mediów, social mediów i PR, copywriter, autor bloga o PR i marketingu kultury wniedoczasie.pl.

Monika Karbowska

Czy wiesz, że projektant graficzny tworzy nie tylko „ładne obrazki”, ale także odpowiada za skuteczną komunikację wizualną?  Jak obsługiwać edytory graficzne i jak projektować dla sektora kultury?
O tym opowie Monika Karbowska – aktywna projektantka graficzna, absolwentka studiów magisterskich na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi; tworząca m.in. identyfikacje wizualne brandów i projekty serwisów internetowych oraz kreatywne projekty dla sektora kultury.

Andrzej Arseniuk

Czy wiesz, że jest coś takiego jak „design thinking”? Fajnie to brzmi? Co można z tym zrobić? Jak przełożyć innowacyjny pomysł na gotowe rozwiązanie w przestrzeni kultury?
O tym opowie Andrzej Arseniuk – specjalista od PR w kulturze, historyk, muzealnik, twórca własnej marki w kulturze.

Elżbieta Curyło

Czy wiesz gdzie szukać inspiracji i do jakich książek zaglądać?
O tym opowie Elżbieta Curyło – trenerka rozwoju osobistego i myślenia wizualnego, lider społeczności Coaching Warszawa.

Sylwia Chutnik

Czy wiesz, że każda osoba jest kreatywna, wystarczy tylko ćwiczyć wyobraźnię i…więcej pracować niż o tym mówić 🙂
O tym opowie Sylwia Chutnik – pisarka i działaczka społeczna.

Dominik Sołowiej

Czy wiesz, że media społecznościowe to dla niektórych użytkowników najważniejsze źródło informacji o świecie? Korzysta z nich ponad 3 miliardy 800 milionów użytkowników, czyli prawie połowa światowej populacji? Wśród nich są osoby zainteresowane kulturą i edukacją.
O tym opowie Dominik Sołowiej – dziennikarz, publicysta, specjalista ds. marketingu w social mediach.

Przemysław Sienkiewicz

Czy wiesz, że 30% stron internetowych korzysta z WordPressa, a na uruchomienie witryny za pomocą tego systemu potrzebujesz tylko kilku godzin.
O tym opowie Przemysław Sienkiewicz – webdeveloper, nauczyciel programowania i tworzenia stron www, pasjonat nowych technologii.

Wojciech Wądołowski

Czy wiesz, że kobiety komunikują się z zupełnie rożnych powodów niż mężczyźni, chcesz poznać tajniki komunikacji płci przeciwnej? Czy wiesz jak odbierają cię twoi rozmówcy podczas rozmów, wystąpień? Czy chciałbyś zwiększyć swoje umiejętności komunikacyjne?
O tym opowie Wojciech Wądołowski – socjolog, fotograf i specjalista od wystąpień publicznych i komunikacji społecznej. 

Renata Tanajewska

Czy wiesz, że sztuka grecka, zwłaszcza rzeźba i architektura, miała wpływ na inne społeczeństwa? Czy wiesz, że wbrew obiegowej opinii, gest kciuka w dół nie oznaczał śmierci, tylko ułaskawienie? Czy wiesz, że bez prawa kultura nie mogłaby się rozwijać? Jakie są tego powody? Czy jesteśmy mniej kreatywni od starożytnych, czy po prostu na wszelki wypadek zawsze podnosimy kciuk?
O tym opowie Renata Tanajewska – dr nauk prawnych, adwokat prowadzący własną kancelarię adwokacką, autorka ponad trzydziestu publikacji, interesuje się prawem cywilnym ze szczególnym uwzględnieniem prawa handlowego i prawem zamówień publicznych.