Jesteś na stronie: XIII Festiwal Piosenki Literackiej im. Łucji Prus
Ładowanie Wydarzenia

XIII Festiwal Piosenki Literackiej im. Łucji Prus

XIII Festiwal Piosenki Literackiej im. Łucji Prus
Data
1 października 2021
- 3 października 2021
Miejsce

Szczegóły

Podlaski Instytut Kultury zaprasza na XIII Festiwal Piosenki Literackiej im. Łucji Prus.

Olga Bończyk, Natalia Sikora i Zbigniew Zamachowski – to artyści, których recitale będziemy mogli usłyszeć w tegorocznej edycji festiwalu.

XIII Festiwal Piosenki Literackiej im. Łucji Prus w tym roku odbędzie się w dniach 1–3 października, w Spodkach Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku, przy ul. św. Rocha 14 oraz w sali koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki, przy ul. Podleśnej 2. Impreza organizowana jest przez PIK już od 13 lat. Od początku promuje piosenki z dobrą muzyką i dobrym tekstem, a do tego odkrywa młode talenty. Podczas trzech dni festiwalu zakwalifikowani uczestnicy prezentują piosenki z repertuaru Łucji Prus (piosenkarki pochodzącej z Białegostoku) oraz utwory znanych i debiutujących autorów piosenki literackiej przed profesjonalnym jury, w którym zasiadają m.in. Włodzimierz Nahorny i Janusz Strobel.

Program festiwalu 

miejsce: Spodki PIK, ul. św. Rocha 14, Białystok

 • 1 października, godzina 20.00
  recital Natalii Sikory
  bilety: 50 zł
 • 2 października, godzina 12.00
  przesłuchania konkursowe XIII FLP
  wstęp wolny
 • 2 października, godzina 20.00
  recital Olgi Bończyk „Piosenki z klasą”
  bilety: 50 zł

miejsce: Sala Koncertowa Opery i Filharmonii Podlaskiej, ul. Podleśna 2, Białystok

 • 3 października, godzina 17.00
  koncert galowy z udziałem laureatów XIII FLP, laureatów XII FLP – Barbary Małeckiej i Filipa Rychcika oraz recital Zbigniewa Zamachowskiego
  bilety: 70 zł

Bilety:

Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny przygotowaliśmy 10% zniżki, karnet na wszystkie wydarzenia festiwalowe kosztuje 150 zł.
Sprzedaż biletów od 20 września w Spodkach PIK, ul. św. Rocha 14 oraz bezpośrednio przed koncertami.zdj. Radek Plak

Zbigniew Zamachowski

Recital Zbigniewa Zamachowskiego  – znanego aktora teatralnego i filmowego, to spotkanie ze sztuką na najwyższym poziomie. W koncercie usłyszymy autorskie utwory artysty oraz oryginalne interpretacje piosenek znanych twórców: Agnieszki Osieckiej, Jaromira Nohavicy, Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego oraz np. Stinga i wielu innych. Nie zabraknie przeboju „Kobiety jak te kwiaty”, pochodzącego z przedstawienia „Zamach na MoCarta”. Artyście towarzyszyć będzie kompozytor i pianista – Roman Hudaszek.
Zbigniew Zamachowski – aktor filmowy i teatralny, piosenkarz, autor muzyki i tekstów piosenek. Zadebiutował w 1981 r. rolą w Wielkiej majówce. Aktor Teatru Studiu. Teatru Narodowego, Teatru Telewizji. Odtwórca wielu niezapomnianych ról filmowych w obrazach m.in. Krzysztofa Kieślowskiego, Andrzeja Wajdy, Kazimierza Kutza, Jerzego Hoffmana, Wojciecha Marczewskiego. Laureat nagród m.in. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych i Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Wykładowca piosenki aktorskiej w Akademii Teatralnej w Warszawie.
Roman Hudaszek pianista, kompozytor i aranżer, dziekan Wydziału Jazzu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Autor muzyki do piosenek z tekstami m.in. Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego czy Jacka Cygana, Kierownik muzyczny programów telewizyjnych, estradowych, przedstawień teatralnych. Współpracuje z czołówką polskich muzyków i aktorów.


foto z archiwum artystki

Olga Bończyk. Piosenka dobra na wszystko czyli „Piosenki z Klasą”

Na program recitalu Olgi Bończyk składają się piosenki polskie z lat  dzieciństwa artystki. Jak uważa, próżno szukać w najnowszej literaturze estradowej tak pięknych kompozycji jak te, które powstawały w latach 50-60-70-tych. Nie umiem oprzeć się wrażeniu, że przeboje z minionego stulecia zwyczajnie się nie starzeją a gdy ich słucham, utwierdzają mnie w przekonaniu, że siłą ich sukcesu przetrwania jest fakt, że są nadzwyczaj pięknie skomponowane i opatrzone w doskonały tekst – przekonuje Olga Bończyk. Postanowiłam więc przywołać je do życia, i pokazać je w nowym spojrzeniu i nowych aranżacjach. Wierzę, że powrót do tych pięknych piosenek będzie nie tylko hołdem dla dawnych wspaniałych twórców ale stanie się dla Państwa – słuchaczy – czystą przyjemnością – dodaje aktorka. W programie koncertu m.in. piosenki z repertuaru Ireny Jarockiej, Ireny Santor, Wojciecha Młynarskiego, Reny Rolskiej, Marii Koterbskiej, czy Skaldów. Muzycznie nad całością czuwa Piotr Wrombel – jeden z najbardziej uznanych pianistów jazzowych.
Olga Bończyk – aktorka teatralna, filmowa i serialowa, dubbingowa uzdolniona wokalistka. Związana z teatrami w Warszawie i we Wrocławiu. Prowadząca programy telewizyjne. Koncertuje z autorskimi recitalami z czołowymi muzykami jazzowymi.
Piotr Wrombel – pianista jazzowy, aranżer i kompozytor. Uczestnik festiwali i konkursów jazzowych. Współpracuje z najwybitniejszymi artystami jazzowymi.


zdj. Łukasz Pęcak

Natalia Sikora

Natalia Sikora to jedyny w swoim rodzaju głos i osobowość. Jej kariera muzyczna eksplodowala po wygranej „The Voice of Poland II”. Jej wykonanie „Cry Baby” Janis Joplin zaczarowało jurorów a przede wszystkim publiczność i dobę po emisji osiągnęło ponad milion odsłuchań w internecie. Śpiewanie muzyki to moje życie. Nie nauczyłaby mnie tego żadna szkoła. Otrzymałam Dar i rozwijam swoje zadania na polu autorskim, jako twórca – mówi o sobie Sikora. Natalia Sikora doskonale odnajduje się w gatunkach rock & roll, blues i hard rock. Muzyka to miłość. To wszystko co mam – wyznaje artystka. Na co dzień aktorka Teatru Polskiego w Warszawie. Laureatka m.in. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Na Festiwalu wystąpi z wybranymi piosenkami z kręgu piosenki literackiej.

Organizator

Telefon
85 740-37-22
Email
promocja@pikpodlaskie.pl
Strona internetowa

Informacje

Wstęp
50 zł, 70 zł, karnet 150 zł.

Miejsce

Świętego Rocha 14, 15-879 Białystok, Polska
Telefon
85 744 68 63
Strona internetowa
Kategorie: Festiwal