Treść strony

Animacja w sieci – jak urwać łeb tej hydrze

Animacja w sieci – jak urwać łeb tej hydrze
Prowadzące: Dorota Kostowska, Olga Ślifirska

Data: 18.05.2020 r. (I z III warsztatów), godz. 14:00–15:00
Liczba osób: 50

Pigułka wiedzy o tym, jak przeprowadzić działania animacyjne z tak zwanego reala do sieci. Przekazane zostaną informacje o dostępnych bezpłatnie i prostych w obsłudze narzędziach onlinowych, które służą wspieraniu i ułatwiają działalność w sieci. Zaprezentowane zostaną dobre praktyki animatorek i animatorów, którzy z powodzeniem realizują przedsięwzięcia w świecie wirtualnym, angażując odbiorców do działania.

Dorota Kostowska – trenerka, facylitatorka  graficzna, specjalistka od webinariów. Z wykształcenia socjolożka. Ma ponad 14 lat doświadczenia w innowacyjnym uczeniu dorosłych. Pracowała dla United Nations Development Program (UNDP), gdzie współpracowała z organizacjami pozarządowymi, OSP, bibliotekami i aktywnymi mieszkańcami. Z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, jako główna specjalistka ds. szkoleń i szefowa zespołu „Edukacja i innowacja”, realizowała Program Rozwoju Bibliotek. Od 2015 r. jest właścicielką EduLab – własnej firmy, w której, jak w laboratorium, sprawdza, bada, eksperymentuje z różnymi formami edukacyjnymi. Prowadzi webinaria i wdraża tę formę e-learningu w firmach i organizacjach, szkoli zespoły i grupy w zakresie komunikacji i efektywnym prowadzeniu spotkań. Jest facylitatorką graficzną – tworzy zapisy graficzne na żywo, ilustracje materiały edukacyjne i prowadzi warsztaty, na których ośmiela dorosłych do wykorzystania myślenia wizualnego w komunikacji. Więcej: www.dorotakostowska.pl

Olga Ślifirska – trenerka umiejętności społecznych. Chętnie dzieli się wiedzą – stale szuka sposobów na to, by mówić jak najprościej nawet o skomplikowanych sprawach. Od początku swoich działań zawodowych związana głównie ze środowiskiem organizacji pozarządowych i instytucji samorządowych, które wspiera jako trenerka i edukatorska, a także moderatorka spotkań oraz dyskusji. Od 5 lat współpracuje z firmą Webinaria24, gdzie wspiera ekspertów w opracowaniu ciekawych, angażujących i inspirujących webinariów, a także zajmuje się moderacją oraz obsługą techniczną spotkań webinaryjnych. Współpracowała m.in. z: Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Uniwersytetem Warszawskim, PKP Cargo, Narodowym Centrum Kultury. W pracy trenerskiej skupia się na dostrzeganiu korzyści płynących z różnorodności grup, czerpiąc z edukacji międzykulturowej i równościowej (z wykształcenia jest psycholożką międzykulturową). Obecnie na stałe związana jest z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku jako koordynator wolontariatu. Współtworzy również dział projektów lokalnych w Muzeum.