Jesteś na stronie: Taniec tradycyjny – warsztaty dla młodzieży i dorosłych
Treść strony

Taniec tradycyjny – warsztaty dla młodzieży i dorosłych

Taniec tradycyjny – warsztaty dla młodzieży i dorosłych

Spotkania skierowane są do osób dorosłych chcących nauczyć się tańców, które kiedyś królowały na wiejskich i miejskich potańcówkach.

Uczestnicy poznają niestylizowane kroki do mazurków, oberków, kujawiaków, polek, tang, fokstrotów. Nauczą się wirowania w parze, po kole, zabaw w dwójkach, trójkach, grupie.

Zajęcia będą się odbywały w każdy poniedziałek, w godz. 18.30 – 20.00, w Spodkach PIK przy ul. św. Rocha 14 w Białymstoku.

Opłata miesięczna: 50 zł/os.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY online

Regulamin uczestnika zajęć Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku wraz załącznikami: kartą uczestnika, cennikiem i zgodą na publikację wizerunku (PDF, 9.4MB)

Kontakt:
Dział Kultury Ludowej PIK w Białymstoku
Dariusz Kryszpiniuk
tel. 85 749 60 50
kulturaludowa@pikpodlaskie.pl

Dariusz Kryszpiniuk – kulturoznawca, tancerz i instruktor tańca tradycyjnego, od 2009 roku pracownik Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku. Uczestniczy w organizacji imprez muzycznych, tanecznych w Dziale Kultury Ludowej PIK, koordynuje Festiwal Podlaska Oktawa Kultur. Ukończył dwuletni kurs przygotowujący do pracy instruktora w dziedzinie tańca ludowego w ramach Mazowieckiej Akademii Tańca. Wielokrotnie zasiadał w komisjach oceniających imprezy taneczne i muzyczne odbywające się na terenie województwa podlaskiego. Tancerz: Zespołu Pieśni i Tańca „Podlaskie Kukułki”, Zespołu Pieśni i Tańca Ludowego UMCS w Lublinie oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Kurpie Zielone”.