Treść strony

Szkolenia

Podlaski Instytut Kultury organizuje cykliczne, odpłatne szkolenia z różnorodnej tematyki związanej z działalnością sektora kultury. Skierowane są zarówno do pracowników instytucji kultury, stowarzyszeń oraz osób indywidualnych. Odnoszą się do obszarów zarówno bezpośrednio związanych z zarządzaniem instytucją kultury, podnoszeniem kompetencji zawodowych jej kadry (jak np. zarządzanie projektami), ale też do metod skutecznej komunikacji w wystąpieniach publicznych, czy unikania wypalenia zawodowego. Każdorazowo trenerami są osoby z wieloletnim doświadczeniem w sektorze kultury i organizacjach pozarządowych.

Rekrutacja rozpocznie się na dwa tygodnie przed planowanym szkoleniem przez formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie www.pikpodlaskie.pl

Termin szkolenia oraz prowadzący może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od Organizatora.  

Współpraca z mediami w sektorze kultury (i nie tylko)

termin: informacja o terminie zostanie podana w późniejszym czasie

Jak zainteresować swoimi działaniami dziennikarzy, jak kształtować wizerunek swojej instytucji/organizacji w regionalnych oraz krajowych mediach? Na szkoleniu poznasz zasady wystąpień przed kamerą, reguły właściwego doboru informacji, formułowania wypowiedzi, prezentacji. Będzie też okazja do sprawdzenia siebie przed obiektywem i mikrofonem!

Prowadzący:

Mariusz Rytel – wieloletni dziennikarz radiowy i telewizyjny, prezenter w redakcji informacyjnej TVP 3 Białystok, właściciel agencji Studio Mariusz Rytel.

Zorganizowane szkolenia:

08.08.2022 – Trening kreatywności – pt. Miejsca nieoczywiste – szkolenie
17.03.2022 – Komunikacja społeczna i wystąpienia publiczne – szkolenie
13.05.2022 – Amatorskie studio youtubera/podcastera – szkolenie
23.06.2022 – Rozwój publiczności (audience development) – szkolenie