Jesteś na stronie: Podmieniec – premiera w Spodkach
Ładowanie Wydarzenia

Podmieniec – premiera w Spodkach

Podmieniec – premiera w Spodkach
Data
23 kwietnia 2021
Czas
godz. 19:00

Szczegóły

Monodram autorstwa Marcina Tomkiela. Premiera 23 kwietnia 2021 r., o godz. 19.00. 

Stop. Zatrzymać akcję. A gdyby tak na chwilę zmienić perspektywę? Stań z boku i spójrz na rzeczywistość zupełnie inaczej. „Podmieniec”, to opowieść o inności. Inności, która nie zawsze spotyka się ze społeczną akceptacją mimo, iż stanowi nierozerwalną część otaczającego nas świata.

Według pradawnych wierzeń tytułowy bohater to dziecko boginek, mamun lub dziwożon, czyli słowiańskich demonów, które zabierały niemowlęta z kołysek, podrzucając w zamian własne. „Odwrócić od niego wzrok!”, „Zagłodzić!”, „Pozbyć się czorta!”, – czy to nie brzmi jakoś dziwnie znajomo?

Podmieniec: Marcin Tomkiel
Muzyka: Jakub Olszewski
Teksty piosenek: Malika Ledeman
Reżyseria: Karol Smaczny
Scenografia: Małgorzata Tarasewicz-Wosik

W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce, premiera  z dnia 26 marca zostaje przeniesiona na dzień 23 kwietnia 2021 r., na godz. 19.00, Spodki Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku, ul. św. Rocha 14, Białystok.

Bilety, w cenie 20 zł, będą do nabycia w Spodkach PIK (ul. św. Rocha 14) przed wydarzeniem.

Wydarzenie zostanie zorganizowane przy zachowaniu zaleceń sanitarnych rekomendowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w związku ze stanem epidemicznym w Polsce.

Marcin Tomkiel
Jak mam opowiedzieć o sobie, jak jest tyle ważnych tematów do poruszenia? Nie po to studiuję w Akademii Teatralnej w Warszawie, filii w Białymstoku (kierunek aktorski ze specjalnością teatru lalek), by opowiadać o życiu zwykłego faceta. Czas docenić niezwykłość. Właśnie dlatego prowadzę zajęcia teatralno-filmowe dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. To właśnie oni nauczyli mnie szacunku i pokory wobec trudności i wyzwań, jakie przynosi nam życie.

Kategorie: Spektakle