Treść strony

Warsztaty plastyczne

Warsztaty plastyczne

Zajęcia prowadzone przez artystów plastyków zaproszonych do współpracy oraz przez kadrę plastyków WOAK, zwykle w cyklu dwudniowym, z zakresu tradycyjnych technik plastycznych, takich jak grafika, rzeźba, techniki malarskie czy formy eksperymentalne z różnych materiałów.

Zajęcia rękodzieła ludowego, wykorzystujące znane na Podlasiu techniki tkackie, plecionkarskie garncarskie, prowadzone zazwyczaj przez rodzimych twórców ludowych. W tym obszarze mieszczą się również warsztaty świąteczne – robienia palm, kwiatów, pająków, pisanek tradycyjnymi metodami oraz ozdób bożonarodzeniowych z bibuły, słomy i innych materiałów naturalnych.

Warsztaty rękodzielnicze o charakterze użytkowym, podczas których można poznać techniki takie jak decoupage, batik, malarstwo na jedwabiu, filcowanie, makrama, ale też artystyczne malowanie sprzętów, szycie zabawek, projektowanie, szycie i ozdabianie ubrań.

Stałą, cykliczną ofertą skierowaną do osób zainteresowanych zajęciami plastycznymi są Pokoje Pracy Twórczej. Oferta przeznaczona jest dla osób dorosłych (początkujących i zaawansowanych), chcących nabyć lub udoskonalić swoje umiejętności.

Do wyboru są dwie grupy: Rysunek dla początkujących oraz Rysunek i malarstwo – grupa zaawansowana.

Na zajęciach uczestnicy poznają media, procesy technologiczne, zasady kompozycji, perspektywy, teorię koloru, anatomię człowieka, zapoznają się z twórczością współczesną i historyczną, ćwiczą prowadzenie ręki, wnikliwą obserwację otaczającego świata, szukają inspiracji, a przede wszystkim świetnie się bawią, jednocześnie ciężko pracując!